Libra Bank

• www.librabank.ro

Evaluari companie Libra Bank

O banca de tot rasul

29.01.2018 - Fost angajat Full time Util (5)

Pro
Ca si aspecte pozitive pot enumera faptul ca ai 8 ore pe luna libere insa daca doresti sa ti le iei directorul stramba din nas si iti pune 1000 de intrebari desi prin contract ai dreptul sa ti le iei fara un motiv amume

Contra
Am dat 3 interviuri, la al doilea directoarea parea mai interesata de viata mea personala decat cea profesionala, mi-a pus multe intrebari despre familie, iubit, lucruri care nu au legatura cu jobul. Imi spunea doar dezavantajele de a lucra in banca, cat de exigenta este ea cu echipa ei, cat de grele sunt testele, etc. M-am angajat pana la urma la o alta sucursala. Managerul sucursalei s-a schimbat de f multe ori, nimeni nu era suficient de competent sa iti explice ceva. Te tineau peste program si niciodata nu erai platit. Directorul general se comporta oribil cu ceilalti, ii jignea mereu si ii punea sa ii faca lucrarile pt nu stiu ce curs. Dupa ce ca aveam o mizerie de salariu, au taiat si bonusul trimestrial, doar daca faceai si credite luai bani. Din cauza managerului de sucursala nu am luat banii pe bonus pt ca nu a stiut sa trimita documentele la timp. Se dadeau mereu teste din proceduri si daca le picai iar pierdeai bonusul. Daca stateai peste program pt ca uitau de tine si nu mai veneau sa te numere, nu puteai sa treci in pontaj, folosesc un program care nu te lasa sa pui ca ai stat nici macar 10 min peste program.

Mariti salariile, primeam 1550 de lei desi eram si la casierie, deschideam si conturile pt pers fizice si juridice, ma ocupam de depozite, de credite, de treburile administrative, etc. Nu va mai bateti joc de oamenii cu minciuni, asa cum era depozitul la 13 luni, un an de zile aveai o dobanda mica si o luna era dobanda mai mare iar batranii intelegeau fix invers ca asa vedeau in reclama. Unui om nu i s a platit la timp poprirea desi aceasta a lasat bani pe cont si nu i a fost data nicio explicatie desi el a avut de suportat amenzi de la ANAF

Full time - Personal Banker - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Centrul de Procesare

28.01.2018 - Fost angajat Part time Util (7)

Pro
Atmosfera placuta, colegi tineri si deschisi

Mediu strict, presiune, management infantil

04.12.2017 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
Program ok, mai mult nu am ce sa mentionez.

O experienta ok, ai ce invata insa recomandat doar pentru o perioada scurta de timp.

01.12.2017 - Fost angajat Full time Util (13)

Pro
Colegi tineri si super de treaba.

Libra Bank

25.08.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Echipa si colegii

Locuri de munca Kruk Romania
Kruk Romania
Locuri de munca Kruk Romania
Kruk Romania
Locuri de munca Fire Credit SRL
Fire Credit SRL
Atmosfera ok la birou
Data analyst
Mediu de lucru placut, curat, aranjat, cafea, fructe la dispozitie;Ergonomie (stand up desk-uri ...
Colector debite
Colegi de treabaSuperiori care te ajutaProgram flexibil
Office assistant
Agent Servicii Clienti