PwC Romania

• www.pwc.ro

Evaluari companie PwC Romania

Genul tipic de corporatie care te lasa fara viata personala.

08.11.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Oamenii erau educati, unii foarte inteligenti.
Puteai sa inveti multe de la anumite persoane, asta daca iti doresti o cariera intr-o corporatie.

Contra
PWC este fix genul ala de corporatie despre care se vorbeste ca te omoara pe tine ca persoana. Ce inseamna asta? Viata personala 0! Si esti incurajat catre drumul asta.
O colega de la audit mi-a spus ca la ea s-a pus problema fix asa: (cand a fost vorba de o avansare) " tu iti doresti sa iti faci o familie in urmatorii 5 ani? Daca da, atunci nu e locul tau aici".
Managera pe Audit in urma unui interviu " nu am cum sa o iau pe ea (candidata), are doar 21 de ani, e tanara, sa isi traiasca viata, daca imi zicea mie la 21 de ani ca urmatori 5 ani din viata o sa fie numai si numai munca nu acceptam sa mai fiu aici"
Da, stiu, poate parea dur si o sa va distruga visul de "mama, corporatie, sunt imporatant, lucrez la una din cele mai mari corporatii".
Oamenii din companie erau intr-un stres permanent, nu vedeai zambete pe fetele lor,
Toata lumea barfea pe toata lumea. Multi se plangeau de conditii, ziceau ca nu mai stau mult si pleaca, dar tot acolo ii vedeai, si de ce? Pentru ca iti distruge increderea in tine, muncesti ca un nebun acolo cate 12-14 ore si ajunge sa fie parte din viata ta, sa fie viata ta. Si normal ca iti vine greu sa renunti la o mare parte din viata ta, cel putin pt oamenii mai slabi de caracter.
Iti omoara personalitatea, reguli si proceduri bagate pe gat.
In mare parte management defectuos, comunicarea slaba cu acestia (asta stiu din ce se plangeau colegii din alte departemente, dar si in cazul meu a fost la fel).

Sa isi aprecieze mai mult angajatii. Foarte multi dintre ei erau si sunt oameni foarte inteligenti, dar tinuti la "munca de jos" a managerilor.
Comunicarea dintre conducere si angajati trebuie imbunatatita! Sa invete sa aprecieze munca unui om si sa le multumeasca pentru ce fac.

Full time - Receptioner - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Ca primul Job e ideal

27.10.2018 - Fost angajat Util (0)

Pro
Inveti mult
Colegii sunt ok

Una dintre cele mai bune companii unde merită să începeți munca.

22.10.2018 - Fost angajat Part time Util (8)

Pro
Oameni buni și oportunități bune pentru avansarea în carieră. Recomannd aceasta firma cunoscutilor.

O companie de unde ai ce invata dar o faci pe banii tai. Pana la urma cine se mai bucura doar de "prestigiul" numelui PWC si accepta orice pentru asta, isi merita soarta.

03.10.2018 - Angajat Full time Util (5)

Pro
Am intalnit oameni profesionisti, foarte capabili, de la care am avut multe de invatat.

E un loc potrivit pentru a incepe o cariera

28.09.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
echipa deschisa
posibilitati de dezvoltare profesionala

Locuri de munca Fire Credit SRL
Fire Credit SRL
AR Process Associate
colegi tineri, mediu placut, tichete de vacanta,bonuri de masa, teambuildinguri faine
mediul de lucruechipa
Benefits, Nice colleges, Good parking are