PwC Romania PwC Romania
PwC Romania

PwC Romania

Prezentare PwC Romania

PwC România este o firmă integrată de servicii profesionale, recunoscută pentru calitate, oferind soluţii specifice pentru fiecare situație cu care se confruntă clienţii noştri - companii locale şi multinaţionale, precum şi instituţii publice: audit financiar, consultanţă în afaceri şi management, consultanţă fiscală şi juridică.

Un brand puternic in top 10 la nivel global conform Brand Finance si un angajator in top 3 World’s Most Attractive Employers Business Ranking, PwC a fost prima companie din Big4 prezenta in Romania inca din 1991.

Misiunea si valorile noastre ne ghideaza in demersul  nostru de a construi încredere în cadrul societății și de a contribui la rezolvarea unor probleme importante in cele peste 150 tari in care PwC este prezenta si cu ajutorul celor peste 270.000 de profesioniști.

De ce sa lucrezi cu noi?

Motto-ul nostru este `be a game changer’ si acesta ne defineste intru totul, insa pe fiecare dintre noi intr-un alt fel: originali, curiosi, creativi, pregatiti mereu pentru noi provocari, flexibili in rezolvarea lor. Actionam ca o echipa integrata cu incredere, pentru excelenta.

Ce facem noi mai exact? Oferim o gama larga de servicii care ajuta clientii nostri in solutionarea problemelor cu care acestia se confrunta - cum ar fi servicii de audit financiar in conformitate cu standardele internationale, servicii de audit al riscului si securitate cibernetica, consultanta in domeniul reglementărilor financiar-contabile, consultanta in domeniul resurselor umane, servicii de consultanta in afaceri si management, asistenta in tranzactii, consultanta in cadrul investigatiilor, consultanta fiscala (taxe si impozite directe, preturi de transfer, taxe indirecte) sau servicii integrate dedicate antreprenorilor mici si mari.

Bineinteles, munca noastra de zi cu zi este sustinuta si usurata de cele mai noi tehnologii si aplicatii - avem o echipa dedicata de tehnologie care reimagineaza posibilul in fiecare zi prin solutiile pe care le proiecteaza pentru clientii nostri.

De asemenea, PwC a demarat la nivel global un demers in valoare de 3 miliarde de dolari menit sa imbunarateasca competentele digitale ale intregii echipe PwC formata din peste 270.000 de colegi in toate cele 157 de tari unde suntem prezenti.

Daca esti la inceput de cariera, te pregatim pentru viitor. Te vei dezvolta intr-un ritm accelerat, in cadrul unei echipe in care nimeni nu ramane in urma si intr-un mediu placut si dinamic. Iti oferim posibilitatea prin acces la traininguri si specializari.

Expunerea rapida, constanta si directa la o gama larga de clienti, industrii si situatii reale de business, cu sprijinul echipei te vor sustine in dezvoltarea personala si profesionala prin prisma numeroaselor oportunitati de dezvoltare create.

Intr-o lume in care tehnologia este cuvantul de ordine,a, capacitatea de vedea lucrurile din multiple perspective, flexibilitatea, leadership-ul si relatiile pe care le construiesti cu cei din jurul tau. Suntem aici sa te incurajam să devii unul din cei care fac diferența și reimaginează posibilul.

”We walk the talk” si te invitam sa ne cunoastem mai bine si sa afli care sunt avantajele si beneficiile la care are acces un #pwcgamechanger:

• Bonuri masa

• Program flexibil, short fridays, work from home

• Asigurari de viata si de accident

• Servicii medicale la provider privat

• Sport (reduceri la 7Card, Worldclass, Beat45 si alte sali de sport)

• Masaj la birou

• Program de well-being (acoperind subiecte de sanatate, sport, hobby-uri, mindfulness, etc.)

• O gama variata de reduceri la produse si servicii (nutritie, educatie, banking, cadouri, calatorii, etc)

• Fructe la birou

• Acces la servicii de business coaching pentru toti angajatii cu coachi acreditati din firma

• Teambuilding-uri si party-uri

• Programe de dezvoltare extinse

• Acces la platforma de eLearning unde poti invata despre orice subiect de interes, de la automatizare si robotica, pana la NLP si dezvoltare personala

Statistici companie

Beneficii companie