Zitec

4.3
  • Tel: 031.710.0114
    Fax: 037.287.2797
    Site: www.zitec.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Zitec

O super companie căreia îi pasă și este deschisă ideilor noi

21.10.2020 - Angajat - Full time

Pro
- comunicare buna și transparentă la nivel de management, in perioada covid ne întâlnim regulat și primim informări despre stadiul companiei și direcția în care mergem, se dau updates pe proiecte, colegii se pot lăuda cu lucrurile cool pe care le-au facut. A fost un lucru important care a oferit siguranță într-o perioadă cu multe incertitudini
- firma este interesata de creșterea angajaților, oferă și promovează training-uri externe și interne, atât în zona de soft skills, cat și tehnic(workshopuri de comunicare, de feedback, de baze de date, testare automată...)
- fiecare angajat are un mentor la care poate apela pentru îndrumare, setare obiective și suport
- in general ești împins să ieși din zona de confort și să faci lucruri noi, ceva foarte benefic pentru cei dintre noi care avem nevoie de un push uneori
- procesul de feedback/performance este unul transparent, se încurajează feedback-ul direct, intre colegi și fiecare primește un feedback regulat, care este real, colegii care sunt implicați în proces se implică
- se folosește gitlab și o parte din proiecte sunt pe ci, se încurajează testele automate(statice, unitare, funcționale) care rulează în pipelines
- compania comunică bine in extern și participă la diferite evenimente, colegii se implică în scrierea de blog-uri, training-uri, prezentări
- pare un loc unde focusul nu este doar pe livrat, se insista sa fie livrat și bine
- zitec dezvolta și două produse proprii, mirro și regista, mirro este o platforma de hr și de engament pentru angajați, unde se oferă feedback, kudos, se pot seta obiective, se urmăresc concedii, toate astea într-un mod transaprent
- preocupare din învățare din greșeli, după o problema de securitate pe unul din proiecte, s-a înființat un departament nou într-un timp scurt pentru securitate, asta este doar un exemplu
- in perioada extinsă de lucrat de acasă au venit mai mulți colegi noi care au fost integrați cu succes, deși asta este mai dificil de la distanță
- se încurajează share-ul și comunicarea in departamente și între departamente, sunt diferite mecanisme puse la dispoziție(tech radar, întâlniri tehnice lunare, întâlniri între devi, întâlniri între qa, intre pm...etc)
- sunt multi colegi buni tehnic și săritori, dacă ai nevoie de suport pe un subiect se fac eforturi pentru a ajunge la persoana potrivită

Contra
Este mai dificil când trebuie sa lucrezi pe două proiecte in același timp. Se întâmplă când proiectele sunt mai mici și nu ai ce sa faci 20 zile full într-o lună.

Sa continue ceea ce fac, sa promoveze comunicarea deschisa și transparentă, sa promoveze autencitatea, să mențină un mediu safe to fail, dar în același timp sa fie fermi și să intervină când este necesar.

Angajat - Full time - Bucuresti - QA
Perioada de muncă: Mai puțin de un an.
Recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

O companie buna pentru inceput, care continua sa creasca de la an la an.

13.10.2020 - Fost angajat 2013 - Part time

Pro
Posibilitati de a invata
Proiecte interesante

From zero to hero

01.09.2020 - Angajat - Full time

Pro
- mediu fun
- oportunitati multiple pentru dezvoltare
- investire in dezvoltare personala
- oameni de calitate

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

O companie misto, cu oameni si atmosfera faina. Sediul arata foarte bine

28.08.2020 - Angajat - Full time

Pro
- oameni misto
- sediul aproape de metrou intr-o cladire noua
- fructe de 2x pe saptamana
- bonuri de masa
- diverse cadouri / tricouri cu diverse ocazii peste an

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Frontend Engineer

25.08.2020 - Fost angajat 2019 - Full time

Pro
Am inceput sa lucrez aici din 2015, ca intern, si in cei 4 ani de lucru am invatat foarte multe si am intalnit multi oameni mega faini si saritori. Din fiecare proiect am avut cate ceva de invatat, si chiar daca au fost situatii in care poate m-am miscat mai lent (fire analitica, nu pot lucra "pe fuga"), oamenii au fost intelegatori si nu au fost probleme.
Sunt atenti la nevoile si dorintele angajatilor si incearca sa gaseasca solutii in cazul in care nu esti multumit pe proiectul curent.
Mi-a placut si faptul ca pun accent pe inovatie si incearca sa tina pasul cu tehnologiile noi.
Foarte mult mi-au placut si hackathoanele anuale - foarte fun si rewarding.
Pe partea de self improvement, ofera timp pentru teme de research, abonamente pe platforma de cursuri online, program de mentorat, cursuri si certificari platite de companie etc.
Un alt mare plus a fost programul flexibil - mi-a permis sa lucrez in paralel cu facultatea (part time totusi) - de care ma tineam pe bune, si mi-au permis sa imi fac programul de lucru la birou in functie de cursurile/seminariile la care trebuia sa particip - in principiu a contat doar sa lucrez numarul de ore stabilite.
Si cel mai important aspect, care mi-a prins enorm de bine - flexibilitatea postului - am inceput ca javascript intern, am continuat pe frontend o perioada (si proiecte cu nodejs - am prins vreo 2 pe vremea aceea), apoi am putut prelua si task-uri de php si sa invat, apoi m-am aratat interesata si de partea de devops si am putut intra si in ansible, sa il inteleg si sa particip in project setups.