BCR - Banca Comerciala Romana SA

3.6
  • Site: www.bcr.ro / www.bcrlocuinte.ro

Forum despre BCR - Banca Comerciala Romana SA

@Paul Marti, 03 Sep 2013

- Salariile la nivel de analisti sunt destul de ok as putea spune, se poate ajunge la 6000 - 7000 ron net. Poate pozitia ta presupune un salariu chiar si mai mare.
- Overtime se face destul de mult, nu cred sa fie zi in care sa plece cineva mai devreme de ora 19, desi esti la birou poate si la ora 8.
- Mediul de lucru e cam stresant acum, poate ai auzit si din presa despre concedierile din BCR care, inevitabil afecteaza si HQ.
Sper sa fi fost de ajutor.
Succes!
Paul Marti, 03 Sep 2013

Buna.

Ma intereseaza sa aplic pentru o pozitie de Proiectant Solutii Informatice.
As vrea sa stiu cam cum sunt platite la BCR pozitiile de analisti. Cat de des se cere overtime? Cum e mediul de lucru (e inchisoare, se mai glumeste)?
Orice informatie despre departamentul lor informatic e utila.

Multam.
Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in BCR - Banca Comerciala Romana SA
Deniaela Miercuri, 28 Aug 2013

Salut tuturor!
Am stat si am citit tot ce ati scris fiecare.Foarte tare forumul.
Eu vreau sa aflu daca vrunul dintre voi a fost angajat , a colaborat , a lucrat sau cum vreti voi sa-i spuneti, cu BCR BPL, pe postul de consilier vanzari?????
Eu am luat "ca prin minune " toate cele 3 interviuri. Spun asta , pentru ca nu stiu cine nu l-ar fi luat.
Tot ce s-a scris mai sus , mi s-a comunicat si mie. Salariu e pe comision, infintare PFA, contract colaborare.Pana aici ati mai auzit si citit.
Partea salariala este cam asa. La un contract de 1000 euro semnat , asta presupune ca acel beneficiar vrea sa acumuleze intr-un termen de...n luni 1000 euro, Consilierul finaniar ia 385 Ron. Intre 4-9 contracte banca iti mai da 300 Ron . Peste 9 contracte semnate banca iti da bonus 800 Ron.
Daca semnezi 4 contracte intr-o luna fiecare de 1000 Euro , inseamna 4*385 +300 =1840 Ron ,Din astia scazi 10,5% pensia , 5,5 % sanatatea , 16% impozitul .....Iti raman 1251 Ron. ( Daca doresti din cei 16 % impozit 6% poti sa deduci telefonul, birotica ..ect) . Daca ii deduci ramai cu 1400 ron .
La 10 contracte 4650 Ron pe acelasi calcul, si cu deducerea de 6 % din imozit 3550 ron brut.
Pe mine ma intereseaza daca a lucrat cineva si imi poate spune cat de greu sau repede se fac contactele , si daca merita timpul pierdut.
In ceea ce privesc cifrele sau altceva din ceea ce am scris, mentionez ca este exact ceea ce mi s-a spus. Daca ei m-au mintit va mint si eu pe voi.
Vineri e intalnirea , semnarea contractului si restul.Poate pana atunci primesc un raspuns.
Va multumesc !
julles Miercuri, 21 Aug 2013

BunaAveti idee cam cat castiga un consilier financiar la BCR Banca pentru locuinte?
Ali Luni, 12 Aug 2013

Ce salariu este pt un post de Consilier client retail?
SORIN Miercuri, 24 Iul 2013

@Axi- Iar raspunsul final dupa cat timp l-ai primit?
Axi Miercuri, 24 Iul 2013

@Sorin - pe mine m-au sunat in maximum o saptamana (au fost mai multe interviuri)
Nasty Miercuri, 24 Iul 2013

@ Un curios:Nu am informatii concrete, nu stiu cat se poate castiga. Nu am facut parte ...
SORIN Marti, 23 Iul 2013

in concluzie, nu stie nimeni cat dureaza procesul de recrutare?
un curios Sambata, 20 Iul 2013

@NastyMersi frumos. Ai cumva si informatii mai concrete? ... de ani buni coordonez ...
Nasty Miercuri, 17 Iul 2013

@ Un Curios:Vei avea in subordine agentii de vanzari care trebuie sa vanda pentru a-si ...
Un curios Marti, 16 Iul 2013

Imi poate da cineva mai multe informatii ref la postul de Coordonator vanzari la BCR BPL? ...
sorin Luni, 15 Iul 2013

Am fost si eu acum 3 sapt la un interviu si nu am primit niciun raspuns pana ...
bubu Sambata, 06 Iul 2013

stie cineva in ce consta interviul BCR- consilier client? merci
amalia Vineri, 31 Mai 2013

Care sunt responsabilitatile si beneficiiile unui consilier BPL?
abc Marti, 28 Mai 2013

Buna.As dori niste informatii cu privire la structura organizatorica si departamentul de ...
eva Luni, 27 Mai 2013

as dori mai multe informatii despre postul de consilier BCR BPL
treaz Joi, 23 Mai 2013

doar comision
miha3lag Joi, 23 Mai 2013

exista un salariu fix pt consilier financiar la BCR sau doar ce se castiga din comision??
ncd Joi, 23 Mai 2013

Buna am aplicat pentru programul learn@bcr si vroiam sa va intreb daca stiti in ce ...

Locuri de munca 1TEDJOB SRL EXPEDITOR INTERNATIONAL
  • Asigurari servicii stomatologice
Tehnician
  • Telefon de serviciu
Reprezentant
Bonurile de masa se acorda abia dupa trei luni, timp in care seful de sector te face treptat sa renunti singur prin tot felul de mizerii, ...
idnick 28.07.2017
Pentru locatia din Timisoara stiti ceva?
DenisaDeni 27.07.2017
AnnA91 27.07.2017
Grafica/Video
Applications Engineer
Grafica/Video
Customer support
Referent resurse umane
Primele șase luni ale anului au adus în peisajul economic românesc cu 31.23% mai multe firme decât în perioada similară a anului ...
Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă (ANOFM) a anunțat săptămâna aceasta faptul că pentru luna august are ...
Producătorul de țigări Philip Morris si-a anunțat intenția de a modifica liniile de producție a fabricii de țigarete din Otopeni ...