Libra Bank

Interviu Project Manager. Managementul Calitatii Proceselor

11.10.2017 Util (11)
Experienta neutra

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in Octombrie 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 5 zile.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviul?
OK. macar n-au fost intrebari gen "5 calitati si 5 defecte".

Intrebari si teste la interviu
Pentru prima etapa am primit un link catre un test online.

Prima parte este un test de de atentie si dureaza 15 minute (cu timer). Se da un text plin de greseli pe care trebuie sa le corectezi.
A doua parte este de logica si contine in mare parte matrice progresive raven, siruri de numere si alte exercitii de logica. (40 de minute)

A doua etapa este interviul cu HR-ul.
Pentru inceput HR-ul mi-a dat un formular pe care sa-l completez (date personale, salariu dorit, daca esti in litigiu cu angajatorul anterior, daca ai credit, daca esti in urma cu plata acestuia, etc.)
Am vorbit despre experienta mea profesionala dupa care mi s-a descris jobul.
Citisem comentariile de pe acest forum inainte sa merg la interviu asa ca aveam o idee la ce sa ma astept.
Am intrebat despre ore suplimentare si daca sunt platite si mi s-a raspuns ca "nu, ca esti considerat ineficient daca nu esti in stare sa te incadrezi in timpul programului" - corect. asta in cazul in care workload-ul este unul decent. si in cazul in care si ceilalti isi fac treaba la timp. deoarece ca si project manager depinzi de alti oameni.
Am intrebat daca pentru inceput se ofera training si mentoring, daca am parte de suport din partea superiorului in cazul in care nu ma descurc. Mi s-a zis ca voi avea documentatia necesara de la business analyst deci stiu unde trebuie sa ajung. Si ca este incurajat, in cazul in care ai o problema, sa mergi la superior direct cu solutii si sa-l intrebi pe acesta pe care ti-o recomanda - corect si asta. desigur, cand deja stii businessul, stii cum functioneaza lucrurile si ai capacitatea de a lua niste decizii educate. NU cand esti la inceput si ai nevoie de suport de la persoane experimentate.
M-a intrebat daca vad un dezavantaj in faptul ca voi avea de lucru doar cu clienti interni iar majoritatea celor de la operations sunt in cladire. Dimpotriva, mi se pare foarte avanjos chiar. Insa din felul in care mi-a descris situatia mi-a lasat impresia cum ca se asteapta de la PM sa traga de toata lumea si sa stea calare pe oameni sa-si faca treaba.

A 3-a etapa am inteles ca ar fi un interviu cu team leaderul insa nu am ajuns acolo.
Am primit la o saptamana un raspuns generic cum ca s-au orientat catre alte persoane pentru a continua procesul. Nici nu m-a interesat sa cer feedback.

Sfat pentru alti candidati
Cititi toate mesajele de pe acest forum inainte sa mergeti la interviu ca sa stiti la ce sa va asteptati.

Interviu Ofiter credite

28.05.2014 Util (0)
Experienta pozitiva

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in Mai 2014, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 zile.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviul?

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Locuri de munca ING Romania
ING Romania
Overtime platit, salarii bune
Contabil
Colegii sunt foarte okTeambilding, iesiri cu echipa
Casier
Inveti sa lucrezi cu numerarul si sa comunici cu oamenii
Agent achizitii
Feedback