Descriere job

Echipa Teilor:  In prezent, echipa noastra este formata din peste 400 de profesionisti, care lucreaza in: vanzari, achizitii, HR, IT, marketing, contabiltate, logistica si management.

Rolul departamentului de vanzari: principal declanșator de business.

Rolul tau in departamentul vanzari: Derularea activitatilor de vanzare a obiectelor din aur, pietre pretioase si diamante.

Cerinte:

Studii superioare;
Cunoștințe operare PC si contabilitate primara;
Cunoștințe de limba engleza, constituie avantaj;
Tinuta profesionala (fizica si morala) ireprosabila;
Capacitate deosebita de relationare si comunicare;
Amabilitate, spirit de echipa, responsabilitate și disciplina;
Persoana orientata spre rezultate, eficienta, perseverenta în atingerea obiectivelor;
Atentie la nevoile clientului și flexibilitate;
Disponibilitate pentru program de lucru flexibil;
Experienta intr-un post similar constituie avantaj.

Responsabilitati:

Consilierea clientilor prin realizarea de recomandari individualizate;
Derularea activitatilor de administrare / gestionare a magazinului (receptie marfa, verificare preturi, inventariere, emitere de comenzi pentru actualizare stoc etc.);
Incasarea contravalorii produselor vandute si intocmirea documentelor justificative (bon fiscal, certificat de garanție, factura la cerere etc.), efectuarea monetarului;
Efectuarea zilnica a operatiunilor de casa (registru de casa, raport de gestiune, fisa inventar etc.).

Alte informatii:

Beneficii:
Pachet salarial atractiv;
Asigurare medicala in reteaua Medicover;
Bonusuri in functie de realizari si evolutie;
Lucrul într-o companie de renume, la standarde de calitate dovedite;
Posibilitatea de a dezvolta o carieră solida in vanzări.

Daca ai o atitudine pozitiva si entuziasta, spirit de echipa si experienta (minima) anterioara in sales

scrie-ne pe adresa recrutare@teilor.ro   Tel: 0722358547