DESCRIERE JOB

Adecco Resurse Umane recrutează epntru unul dintre clienții săi Expeditor Internațional pentru sediul din Cluj-Napoca.

Candidatul ideal:
- absolvent de studii superioare;
- abilități de comunicare, convingere și negociere;
- experiență în vânzări, preferabil în sfera serviciilor;
- cunoștințe operare PC - MS Office;
- cunoașterea limbii engleze la nivel avansat.

Responsabilități:
- negocierea, contractarea și organizarea serviciilor de transport internațional de mărfuri;
- introducerea și procesarea comenzilor în sistemul informatic Nexus - ERP;
- urmărirea desfășurării contractelor de transport;
- întreținerea unor relații pozitive și reciproc avantajoase cu clienții, respectiv transportatorii companiei;
- prospectarea pieței și dezvoltarea continuă a bazei de date a clienților/partenerilor.

Beneficii:
- salariu motivant;
- posibilitate de creștere a veniturilor, în funcție de rezultatele obținute;
- tichete de masă;
- asigurare medicală privată;
- mediu de lucru plăcut, într-o echipă profesionistă.
Poti aplica direct prin Adecco aici