Angajatorii din Germania cauta ingineri si IT-isti romani

28.03.2012
Angajatorii din Germania cauta ingineri si IT-isti romani

Angajatorii din Germania vor sa recruteze ingineri si dezvoltatori de soft din Romania, potrivit unor anunturi postate de Agentia Nationala pentru Ocuparea Fortei de Munca (ANOFM).

Posturile disponibile sunt in Munchen si se adreseaza inginerilor de testari auto, inginerilor de algoritm SW si dezvoltatorilor de software.

Pentru slujba de ingineri testari auto se cer studii de inginerie electrica, informatica sau inginerie auto, precum si minim 3 ani de experienta profesionala in executarea de testari auto sau in proiectare auto.

Cei care vor sa-si depuna CV-ul pentru posturi de ingineri de algoritm trebuie sa fie absolventi in dezvoltare SW, inginerie auto, informatica sau fizica. Se mai cere experienta in dezvoltarea de algoritmi pentru sisteme radar si experienta de lucru cu programele C/C + +, Matlab, Python.

Joburile de dezvoltatori software presupun studii de informatica, inginerie electrica sau fizica, experienta in programarea auto unitate de control, precum si cunostinte excelente de programare Matlab / Simulink, instrumente de dezvoltare C.

Mai multe informatii despre joburi pot fi vazute pe pagina Eures a site-ului ANOFM.

Fara categorie