BAZACONII facute la interviul de angajare

11.01.2013
BAZACONII facute la interviul de angajare

Daca te afli in cautarea unui job, nu este recomandat sa indesi in buzunar toate bomboanele pe care le vezi pe masa recrutorilor si nici sa il strangi in brate de fericire pe presedintele companiei care ar putea sa iti dea un loc de munca.

Astfel de situatii au fost vazute de angajatori in ultima perioada la intalnirea cu candidatii, potrivit unui sondaj realizat de CareerBuilder.com.

Un candidat a refuzat sa raspunda la intrebarile puse de recrutori, spunand: "Imi veti fura ideea si nici macar nu o sa ma angajati". Alte gafe raportate de peste 2.600 de manageri de recrutare:

- Candidatul a spus ca a demisionat de la banca la care lucra deoarece era tentat sa fure;

- Un candidat si-a indesat in buzunar toate bomboanele de pe biroul recrutorului;

- Candidatul a negat ca are telefon mobil desi acesta ii suna in rucsac in timpul interviului ;

- Un candidat s-a intins peste birou si l-a atins pe recrutor pe genunchi;

- Candidatul l-a imbratisat pe presedintele companiei;

- Un candidat a sunat acasa in timpul interviului ca sa intrebe ce au de mancare la cina;

- O candidata a sunat la serviciu in timpul interviului si a mimat o raceala puternica care o tine obliga sa stea in pat;

- Candidatul a spus ca nu este pentru el jobul daca trebuie sa se trezeasca dimineata si sa munceasca mult;

- Un candidat a refuzat sa raspunda la o intrebare spunand "Imi veti fura ideea si apoi nu o sa ma angajati".

Interviul de la A la Z Resurse interviuri

ion

16.01.2013

ce intrebari ilegale? care sunt alea?

laora

15.01.2013

Eu as sugera si bazaconii la care sa te astepti din partea angajatorului in ziua de astazi, cel putin in Romania! si va rog mediatizati intrebarile ilegale care se pun in cursul interviului din partea angajatorului! Nu este corect!

jimmy

14.01.2013

"Candidatul a spus ca a demisionat de la banca la care lucra deoarece era tentat sa fure"

oare ce fel si de unde era candidatu asta? :D:D:D:D:D:D:D

tatiana

12.01.2013

:))) tare asta "Candidatul a negat ca are telefon mobil desi acesta ii suna in rucsac in timpul interviului" funny poate era o noua inventie rucsas cu telefonie inclusa :D