Ce ati putut citi pe Undelucram.ro in luna octombrie

04.11.2017
Ce ati putut citi pe Undelucram.ro in luna octombrie

Va reamintim ca in luna octombrie ati putut citi pe platforma Undelucram.ro, despre:

Sectiunea eveniment

Peste 40 de companii isi muta sediul la Angajatori de TOP cu ajutorul tehnologiei VR( Virtual Reality)

Peste 10.000 de vizitatori la cel mai mare targ de joburi-Angajatori de TOP Bucuresti

In ambele articole va relatam despre importanta acestui eveniment (20-21 octombrie) si posibilitatea candidatilor, pentru prima data, de a aplica la o diversitate de oportunitati, indiferent de nivelul de experienta sau domeniul de activitate, prin intermediul realitatii virtuale.

Sectiunea piata muncii

Ce se intampla cu salariul tau incepand cu 1 ianuarie 2018, subiect care v-a pus in tema referitor la consecintele trecerii platii contributiilor CAS si CASS de la angajator la angajat.

Articolul a fost urmat de un sondaj ale carui rezultate le-ati aflat sau le puteti afla din articolul Trei sferturi dintre angajatii romani se asteapta la salarii mai mici de la 1 ianuarie 2018.

Tot in cadrul acestei sectiuni, au mai fost abordate subiecte ca instabilitatea fortei de munca in Pot opri departamentele HR plecarea angajatilor, lipsa documentarii candidatilor inainte de interviu in Trei pacate ale candidatului roman si lacunele instruirii absolventilor in Cat de bine instruiti sunt absolventii.

Editorialul Primul job doare degeaba va prezinta un adevar trist si verificat in multe cazuri - primul job, pe care ti-l doresti cu ardoare, poate fi un esec, iar experienta capatata nu te ajuta deloc in cariera.

Sectiunea ghid - ne-am straduit sa va oferim cateva sfaturi despre Cum se construieste un profil LinkedIn, despre Cum sa scriu un e-mail pentru a fi citit sau Cum nu se redacteaza un e-mail de serviciu, dar si despre demisie in Este cazul sa demisionez?

Sectiunea international -articolul 3 giganti ai tehnologiei despre viitorul muncii v-a informat despre modul in care Microsoft, Apple si Intel gandesc noile tehnologii si impactul acestora asupra pietei muncii.

N-am omis sa va anuntam prin DevHacks, cel mai mare hackathon cu impact asupra societatii, nici despre acest eveniment, care s-a desfasurat la sfarsitul lunii respectiv, 27-28 octombrie.

Off Topic Despre meserii Găsește-ți job Evaluează compania