Concurs de proiecte la 10 ani de la aderarea la UE

02.05.2017
Concurs de proiecte la 10 ani de la aderarea la UE

Sursa foto: cor.europa.eu

Ministerul Dezvoltării Regionale, Administrației Publice și Fondurilor Europene (MDRAPFE) a anunțat la sfârșitul săptămânii trecute lansarea concursului „Proiecte de 10 la 10 ani în Uniunea Europeană,” un eveniment parte a campaniei europene Europe in my region.

Această campanie, care se desfășoară la nivelul întregii Uniuni Europene are pentru 2017 patru mari categorii:  proiecte originale (care are loc în luna mai), un concurs de fotografie, o vânătoare de proiecte (termenul limită fiind pe 15 iunie) și un concurs pentru bloggeri (până pe 28 august)

Concursul organizat în România de MDRAPFE se adresează studenților din facultăți care dezvoltă abilitați specifice industriilor creative. Se caută proiecte relevante cu aplicabilitate în advertising, arhitectură, arte, design, modă, film, video și fotografie, software, muzică, televiziune sau radio.

Se vor acorda cinci premii pentru proiectele câștigătoare. Categoriile pentru care cei interesați pot depune lucrările sunt artele spectacolului și arte vizuale, design și arhitectură, media și comunicare audiovizuală, patrimoniu cultural și software.

Cei cinci câștigători vor primi ca premiu o excursie de trei zile la Bruxelles. Înscrierile de proiecte se pot face la adresa de email concurs@mediaone.ro. Timpul pentru a te înscrie pentru acest concurs este foarte scurt, data la care urmează a fi anunțați câștigătorii fiind 8 mai.

Regulamentul și condițiile de participare la concurs pot fi consultate accesând următorul link.

Fara categorie