Interviu Undelucram.ro - Alan, Senior Accountant DB Schenker Global Business Services

17.08.2021

Continuăm seria de interviuri prin care te invităm să descoperi DB Schenker Global Business Services.

Alan, Senior Accountant în cadrul companiei ne spune ce apreciază cel mai mult în DB Schenker GBS și cum se diferențiază compania, în viziunea lui, de alți angajatori din piață.

1. Care a fost lucrul care te-a impresionat cel mai mult în procesul de recrutare?

Cel mai mult mi-a plăcut pozitivitatea și deschiderea pe care am primit-o din partea echipei de recrutare, faptul că am putut povesti despre mine ca unui prieten, simțind că locul meu este în această companie.

2. Ce te-a ajutat să te adaptezi la cultura organizațională?

Echipa a avut un rol foarte important prin faptul că am fost primit cu brațele deschise de toată lumea, primind încă de la început ajutorul lor, cât și al managerilor pentru a mă putea acomoda foarte ușor.

3. Care e lucrul pe care-l apreciezi cel mai mult în DB Schenker GBS?

Lucrul pe care îl apreciez cel mai mult este vibe-ul pozitiv din partea întregii companii. Mă simt întotdeauna ca în familie.

4. Cum contribuie compania la dezvoltarea ta profesională?

Prin multitudinea de cursuri, programe de dezvoltare profesională și informații utile prin platforma e-learning a companiei, cât și ajutorul trainerilor profesioniști.

5. Ce diferențiază DB Schenker GBS de orice alt angajatori din piață?

În primul rând organizarea, faptul că avem totul foarte bine pregătit pentru a ne dezvolta și a crește în companie încă de la bun început.

Descoperă DB Schenker și aplică la joburile care ți se potrivesc!