O nouă ediție Techsylvania în iunie la Cluj

14.04.2017
O nouă ediție Techsylvania în iunie la Cluj

Sursa foto: Techsylvania

Cea de-a patra ediție a Techsylvania, unul dintre cele mai importante evenimente din industria IT din Europa de Est, va avea loc anul acesta la Casa de Cultură a Studenților din Cluj, în perioada 17 – 20 iunie.

Lista persoanelor de marcă din domeniu invitate să participe anul acesta este lungă și îi include pe Sergiu Biriș, CEO Zonga, Krating Ponpool, partener la 500 Startups și Chad Fowler, CTO la Microsoft. Lista completă a celor care vor avea un cuvânt de spus la eveniment o puteți consulta aici.

Ca la fiecare ediție, în cadrul evenimentului din iunie va avea loc și maratonul de programare cunoscut sub numele de hackathon. În jur de 100 de developeri vor lucra 24 de ore încercând anul acesta să creeze aplicații care să includă chatbots. Vă puteți înscrie pentru hackathon aici.

Din cadrul evenimentului nu va lipsi nici Startup Avalanche, un prilej pentru companiile nou înființate de a își arăta produsele și ideile în fața unui public avizat. Anul trecut, competiția a fost câștigată de Planable, o aplicație pentru eficientizarea campaniilor social media.

Organizatorii promit start-up-urilor că în cadrul Techsylvania vor avea posibilitatea să se facă văzuți în lumea IT, dar vor și putea să arunce un ochi în curtea concurenței. Vă puteți înscrie pentru Startup Avalanche aici.

Fara categorie