Se cauta IT-isti pentru jocurile FIFA. Vezi conditii la ANGAJARE

28.03.2012
Se cauta IT-isti pentru jocurile FIFA. Vezi conditii la ANGAJARE

Firma americana Electronic Arts, unul dintre cei mai mari producatori de jocuri video din lume, face angajari pentru biroul sau din Bucuresti, inclusiv in echipa de realizare a noii versiuni FIFA Soccer.

Posturile care se adreseaza IT-istilor romani pentru jocurile FIFA sunt cele de ingineri software, programatori Java sau Flash, administratori de sistem. Alte pozitii vacante in echipa FIFA: Tools Engineer, Rendering Engineer, QA Test Lead.

Joburile presupun pregatire tehnica si experienta in domeniul IT, de cel putin 3-5 ani in cazul anumitor pozitii. O parte dintre posturi sunt pe perioada determinata, de 6-9 luni.

Compania americana recruteaza si specialisti non-IT, cum ar fi un manager de recrutare, un coordonator de marketing sau un Office Coordinator.

Electronic Arts activeaza pe piata din Romania din 2005, atunci cand producea numai jocuri pentru telefoane mobile, in cadrul diviziei EA Mobile. Compania s-a extins intre timp la productia de jocuri pentru computere si console.

Pe langa jocul FIFA, firma mai dezvolta in Romania jocuri ca "Medal of Honor", "Harry Potter and the Order of the Phoenix", "Need for Speed", "Command & Conquer", "Red Alert", "Star Trek" sau "Monopoly".

Lasa-ne un feedback despre firma EA aici.

Fara categorie