Se lansează programul HR in IT

23.05.2017
Se lansează programul HR in IT

Cei care posedă cunoștințe minime de resurse umane și doresc aprofundarea lor sau, mai mult, obținerea unui post într-un departament de HR al unei companii de IT vor putea să participe la programul HR in IT care debutează luna aceasta.

Organizat de Școala Informală de IT, un proiect de educație alternativă și reconversie profesională, programul se adresează exclusiv celor care doresc să se specializeze strict pe procesele de HR în IT.

După o durată de 2 luni, cu câte două sesiuni săptămânale, cursanții vor avea cunoștințele necesare de Recruitment & Selection, Change Management, Motivation & Retention sau Offboarding pentru putea face față cerințelor specifice.

“Departamentul de HR din orice companie este unul vital, dar mai ales într-o companie de IT, unde cerințele de recrutare sunt deosebit de specifice. Impulsul de a crea și de a implementa acest program a venit chiar din piața de IT, este un proiect gândit pentru nevoile existente acum pe această piață,” spune într-un comunicat de presă Răzvan Voica, Managing Partner Școala Informală de IT.

„Foarte mulți manageri se lovesc de lipsa de cunoștințe practice și teoretice a personalului de HR în ceea ce privește domeniul IT. Ca o soluție la rezolvarea acestei probleme, aducem programul educațional de HR în IT în atenția celor care doresc să se specializeze strict pe procesele de HR în IT. ”

Cei interesați se pot înscrie accesând următorul link.

Planificare carieră