Analist Credite, Sucursala Lipscani, Bucuresti - CEC Bank

Aplică

Descriere job

Analist Credite, Sucursala Lipscani, Bucuresti

Misiunea ta:

Să participi la acordarea produselor de creditare către clienții care doresc sa acceseze un credit CEC Bank.

Ce vei face în acest rol?

• Efectuezi analiza economico-financiară, evaluezi performanța financiară a clientului, verifici încadrarea solicitantului in criteriile de eligibilitate specifice produsului solicitat;
  • Verifici existența tuturor documentelor și informațiilor necesare pentru întocmirea propunerii de facilitate/ referat de credit; verifici existența faptică și scriptică a garanțiilor propuse; întocmești propunerea de facilitate/ referat de credit pe baza analizelor efectuate; fundamentezi decizia de acordare/respingere a propunerii de facilitate de credit și o înaintezi spre avizare/aprobare nivelului de competență în vederea luării deciziei de creditare;
  • Întocmești acte adiționale la contractul de credit/contractul de garanție pe parcursul derularii creditului, pe baza informațiilor primite de la administratorul de credite;
  • Întocmești contractele de credit și de garantiei și te asiguri de semnarea și înregistrarea corespunzătoare a acestora, precum și de concordanța acestora cu condițiile de aprobare.

Dacă știi despre tine că ai:

• Studii superioare, preferabil studii economice;
  • Experiență profesională de minim 3 ani, din care minim 1 an pe o poziție similară;
  • Bune abilități de comunicare și relationare;
  • Capacitatea de planificare și prioritizare a sarcinilor, de organizare și rezolvare de probleme;
  • Atenție la detalii; spirit analitic;
  • Responsabilitate, integritate, confidentialitate;
  • Cunoașterea legislației bancare;
  • Cunoștințe de utilizare a calculatorului (Microsoft Office).

Vino în echipa CEC Bank Lipscani Te așteaptă:

• O echipă orientată către clienți și un mediu de lucru competitiv;
  • Experiențe de învățare centrate pe acumularea de noi competențe;
  • Colegi deschiși și ambițioși, gata oricând să te ajute.

Dacă ți-am stârnit interesul, poți transmite CV-ul tău pe adresa de e-mail: recrutare@cec.ro

CEC Bank

CEC Bank

52 anunțuri active

Oportunități de avansare

Pachet salarial

Timp la birou vs. timp liber

Management

Proceduri și valori

Criterii job

Angajat Medium level (2-5 Ani)
Tip job Full-time
Orașe Bucuresti