CEC Bank CEC Bank

Fax: 021.312.5425
E-Mail: office@cec.ro
Site: www.cec.ro

Prezentare CEC Bank

CEC Bank este parte din istoria României încă din 1864. Suntem o bancă cu valori puternice, care se remarcă prin angajamentul față de excelență, etică și responsabilitate socială și care deservește atât persoanele fizice, cât și antreprenorii și companiile.

Valorile noastre pe care ne bazăm sunt încrederea, onestitatea, stabilitatea și accesibilitatea.

În cei aproape 160 de ani de existență, ne-am reinventat și am ținut pasul cu vremurile, ajungând în prezent să fim a patra bancă din sistem, cu active de 69,1 miliarde de lei și cea mai extinsă rețea la nivel național: peste 1000 de sucursale și agenții teritoriale.

Ne adaptăm rapid și dezvoltăm servicii în acord cu noile cerințe financiare și în pas cu transformarea digitală: avem un portofoliu complet de servicii bancare pentru persoane fizice care pot fi accesate 100% online, de la conturi şi carduri, la mobile banking şi produse de creditare.

Suntem un angajator care susține diversitatea și care încurajează dezvoltarea profesională în funcție de competențele și abilitățile fiecăruia, întrucât știm că astfel vom avea un real impact în comunitate.

Te așteptăm în echipa noastră, pentru a fi și tu parte din transformare și pentru a parcurge împreună drumul către succes!

De ce sa lucrezi cu noi?

Parte din transformare, parte din drumul către succes

Îți oferim oportunitatea de a fi parte din procesul de transformare digitală a celei mai mari bănci din România. Suntem cu toții în plin proces de învățare și perfecționare, într-un mediu care încurajează inițiativa, orientat către găsirea de soluții optime, atât în zona tehnică, cât și în cea de business, pentru a veni în întâmpinarea clienților noștri.

Parte din viața oamenilor, parte din comunitate

Suntem implicați în comunitate, atenți la nevoile clienților, și ne dorim să oferim servicii de calitate, tocmai de aceea căutăm permanent oameni care să vină cu idei, pricepere și inițiativă.

Ești interesat de domeniul financiar-bancar?

Te regăsești în misiunea și valorile noastre?

Vrei să lucrezi într-o bancă de tradiție cu o echipă de profesioniști în domeniu?

Vezi joburile pe care le avem disponibile!

Statistici companie