Consilier Tranzactii Clienti - Bacau (locatii multiple) - Caiuti si Buhusi - CEC Bank
Aplică

Consilier Tranzactii Clienti - Bacau (locatii multiple) - Caiuti si Buhusi

Publicat 05.04.2024 | Expiră 20.05.2024
Aplică

Descriere job

Misiunea ta:

Să fii un ambasador al produselor și serviciilor CEC Bank și să îndrumi clienții care au nevoie de ajutor.

Ce vei face în acest rol?

• Promovezi, acorzi consultanță și asiguri vânzarea întregii game de produse și servicii ale băncii;
  • Gestionezi relația cu clienții băncii;
  • Răspunzi solicitărilor clienților cu privire la operațiunile în conturile deținute de aceștia, respectând reglementările interne;
  • Efectuezi operațiuni cu numerarul (în lei și valută); asiguri recepția, verificarea, acceptarea, validarea și procesarea instrumentelor/ ordinelor de plată, inclusiv existența disponibilului în cont, în baza documentației furnizate de clienți și a reglementarilor interne ale băncii;
  • Verifici criteriile de eligibilitate pentru clienți (în cazul produselor de creditare) și primești, în conformitate cu procedurile interne, documentația necesară analizei și aprobării cererilor de finanțare;
  • Execuți activitățile specifice operațiunilor valutare operând instrumentele specifice acestora (acreditive, incassouri, ordine de plată condiționate, cec-uri în valută);
  • Gestionezi și răspunzi de numerarul și valorile aflate în casierie, în conformitate cu reglementările BNR și reglementările băncii; asiguri desfășurarea în condiții optime a activității de casierie în cadrul agenției.

Dacă știi despre tine că ai:

• Studii superioare (preferabil studii economice) sau studii medii;
  • Vârsta minimă 21 ani;
  • Experiență în activitatea bancară (avantaj);
  • Foarte bune abilități de comunicare și relaționare, de vânzare și prezentare;
  • Capacitate de planificare și prioritizare a sarcinilor, de organizare și rezolvare de probleme; atenție la detalii, corectitudine;
  • Responsabilitate, integritate, confidențialitate;
  • Cunoștințe bune de limba engleză/ cursuri de specialitate, urmate în țară sau în străinătate, constituie un avantaj;
  • Cunoștințe de utilizare a calculatorului (Microsoft Office).

Vino în echipa Sucursalei CEC Bank - Bacău! Te așteaptă:

• O echipă orientată către clienți și pasionată de idei îndrăznețe;
  • Experiențe de învățare centrate pe acumularea de noi competențe;
  • Colegi veseli și ambițioși, gata oricând să te ajute.

Dacă ți-am stârnit interesul, poți transmite CV-ul tău pe adresa de e-mail: recrutare@cec.ro

CEC Bank

CEC Bank

33 anunțuri active

Oportunități de avansare

Pachet salarial

Timp la birou vs. timp liber

Management

Proceduri și valori

Criterii job

Angajat Medium level (2-5 Ani)
Tip job Full-time
Orașe Caiuti si Buhusi