Director Agentie - Caracal, OLT - CEC Bank

Publicat 08.05.2024 | Expiră 22.06.2024
Aplică

Descriere job

Misiunea ta:

Să fii un ambasador al produselor și serviciilor CEC Bank și să îndrumi clienții care au nevoie de ajutor.

Ce vei face în acest rol?

👔Asiguri planificarea, conducerea, coordonarea și controlul activității agenției, în conformitate cu legislația și reglementările bancare; urmărești realizarea obiectivelor repartizate, alocarea in mod optim a resurselor umane în vederea realizării obiectivelor de vănzări;

👔Coordonezi activitatea de creditare, vânzare produse și servicii bancare, de atragere a clientelei; te implici activ în promovarea imaginii băncii;

👔Planifici, organizezi și monitorizezi activitatea de vânzare la nivelul agenției și unităților arondate (după caz); răspunzi de realizarea obiectivelor de vânzare, implicandu-te în realizarea acestora;

👔Asiguri premisele unei bune calități a portofoliului de credite la nivelul agenției și unităților arondate (după caz);

👔Asiguri suport de business pentru identificarea și valorificarea potențialului de piață;

👔Coordonezi activitatea operațională; asiguri administrarea riscurilor la nivelul unității coordonate; organizezi activitatea de casierie și tezaur, etc.;

👔Propui măsuri corective pentru redresarea activității pe segmentele deficitare la nivelul agenției și unitățile arondate (după caz) și monitorizezi aplicarea acestora;

👔Reprezinți agenția în relațiile cu terții in plan local, conform competențelor acordate.

Dacă știi despre tine că ai:

👔Studii superioare economice/ juridice finalizate;

👔5 ani vechime in domeniul bancar; 3 ani vechime pe o funcție de conducere/ coordonare;

👔Cunoștințe despre piața bancară locală;

👔Competențe de Leadership, comunicare, relaționare, negociere și vânzare;

👔Responsabilitate, integritate, confidențialitate;

👔Bune cunoștințe de legislație bancară;

👔Cunoștințe avansate de limba engleză sau cursuri de management, de comunicare, de managementul timpului, de coaching, leadership, managementul proiectelor (avantaj);

👔Cunoștințe de utilizare a calculatorului (pachetul Office).

Vino în echipa CEC Bank! Te așteaptă:

👔 O echipă orientată către clienți și pasionată de idei îndrăznețe;

👔Experiențe de învățare centrate pe acumularea de noi competențe;

👔Colegi deschiși și ambițioși, gata oricând să te ajute;

Dacă ți-am stârnit interesul, poți transmite CV-ul tău pe adresa de e-mail: recrutare@cec.ro .

CEC Bank

CEC Bank

52 anunțuri active

Oportunități de avansare

Pachet salarial

Timp la birou vs. timp liber

Management

Proceduri și valori

Criterii job

Angajat Senior level (> 5 Ani)
Tip job Full-time
Orașe Caracal