Marketing Manager - Cemacon SA

Marketing Manager

Publicat 04.04.2024 | Expiră 19.05.2024

Descriere job

Linia de raportare:          Director comercial

RESPONSABILITĂȚI:

  • Implementarea și optimizarea strategiei de marketing;
  • Dezvoltarea, implementarea și actualizarea de politici, proceduri și instrumente, pentru optimizarea activității, asigurând totodată armonizarea acestora cu celelalte procese de business, strategia/ obiectivele de business, bunele practici și legislația în vigoare;
  • Cunoașterea, înțelegerea și monitorizarea pieței, clienților, actorilor (dezvoltatori, constructori, arhitecți), a competiției și a utilizatorilor finali/ înțelegerea trendurilor din mediul social/ industrie;
  • Dezvoltarea strategiei de marketing și comunicare;
  • Translatarea strategiei în acțiuni de comunicare și proiecte de promovare (inclusiv campanii);
  • Validarea și urmărirea implementarii strategiei de portofoliu de produse.

SPECIFICAȚII DE SELECȚIE:

  • Studii superioare în domeniul științelor economice, marketing, profil tehnic sau alte domenii conexe;
  • Experiență profesională în marketing strategic, de produs - minim 5 ani;
  • Constituie un avantaj experiența anterioară în industria materialelor de construcții și finisaje;
  • Persoană asertivă, organizată, cu bune abilități de comunicare și muncă în echipă, proactivă;
  • Cunoștințe de operare PC & MS Office.

Ce oferim:

  • Salariu motivant;
  • Bonus de performanță;
  • Primă de concediu;
  • Primă de zi de naștere;
  • Primă de Paște și de Crăciun;
  • Bonus de final de an;
  • Asigurare medicală privată;
  • Asigurare de accident;
  • Tichete de masă;
  • Oportunități de dezvoltare.
Cemacon SA

Cemacon SA

8 anunțuri active

4.00

4 evaluări

Oportunități de avansare

Pachet salarial

Timp la birou vs. timp liber

Management

Proceduri și valori

Criterii job

Tip job Full-time
Orașe Cluj-Napoca