Top Retail Non-Alimentar 2020 Top Retail Non-Alimentar 2020 Decathlon Romania Decathlon Romania
Decathlon Romania

Decathlon Romania

Sport, siguranță și bun simț pe munte - Decathlon România

31.01.2022

Iubim sporturile de munte și ne dorim să putem oferi fiecărui pasionat de sport un cadru cât mai sigur pentru a practică activitatea preferată. Suntem bucuroși să vă anunțam că derulăm un nou proiect alături de prietenii noștri de la ONG Bun-Simt si Atitudine Civica.

În cadrul acestui proiect, pârtia Mutu, din cadrul stațiunii Straja va fi dotată cu elemente de siguranță pentru schiori, aici se vor monta perne și garduri de protecție, marca LISKI. Astfel, iubitorii sporturilor montane se vor bucura de o experiență cât mai sigură, pe una dintre cele mai îndrăgite pârtii.

Iar veștile bune nu se opresc aici, vom reîmprospăta marcajele turistice de pe alte 5 trasee. Se vor monta 82 de stâlpi cu săgeți indicatoare, vor fi vopsite marcajele turistice și se vor monta cabluri de susținere în zonele periculoase.

Nu am uitat nici de echipele de intervenție, acestea vor fi dotate cu echipament necesar desfășurării activității.
Suntem mândri că împreună putem aduce o schimbare în bine, că putem proteja planeta și mai ales că putem să facem bine prin sport.
Le mulțumim tuturor celor implicați.