First Bank First Bank
First Bank

First Bank

Povestea First Bank

09.06.2023

Hai să îți povestim despre noi ca angajator, ca echipă, despre colegii noștri, dar și despre ce ne inspiră zi de zi. Deci, spor la citit!

Povestea noastră

Povestea noastră nu este una originală, dar e a noastra. Locul unde suntem First este în First Bank – pe meleaguri românești, cu oameni care sunt și lucrează #TheFirstWay.

Pe scurt, First Bank este pentru noi ,,The Place to be First”. Povestea mai detaliată o poți citi în continuare sau poți aplica la noi și să o afli în întregime.

Echipa noastră

The Place to be First nu are o singură adresă și un cod poștal. The Place to be First are 41 de adrese: Sediul Central din București și 40 de sucursale din restul țării.

The Place to be First vine cu un kit de bun-venit care nu e tangibil, dar e tare important.

1. #ThePlaceToBeFirst: Faceti loc, că se învață. Se învață în ziua #1, dar și în ziua #2547.

2. #ThePlaceToBeFirst: Ești încurajat să lucrezi în echipă!

3. #ThePlaceToBeFirst: Comunicare în sus, în jos, la stânga și la dreapta.

4. #ThePlaceToBeFirst: Autonomia e brățara de aur.  Ai libertatea să vii cu idei, să eficientizezi procese, să găsești soluții pe cărări pe care nu s-a mai mers.

5. #ThePlaceToBeFirst: Ce-i al tău e pus de-o parte. Munca ta este recunoscută. Când ești ,,First” într-un loc sau moment, ne propunem ca și alții să știe.

Promisiunea noastră către tine

Misiunea noastră este să construim idei astăzi pentru planurile de mâine. Provocările noi vin la pachet cu sprijinul colegilor, al management-ului și cu sentimentul că munca ta produce schimbări.

• Te dezvolți ca profesionist, dar și ca om.
  • Împărțim multe în echipă, dar ideile tale sunt ale tale.
  • Ai șansa să le pui în practică, având ajutorul echipei.
  • Îți oferim The Place to be First.

Promisiunea noastră către clienții noștri

Țintim să fim aliatul clienților noștri atunci când visele și dorintele lor sunt pe punctul de a se întâmpla, dar le lipsește ,,acel ceva”.

,,Acel ceva” suntem noi – eu, tu și colegii din echipă.

,,Acel ceva” este un mix unic de creativitate în găsirea soluțiilor potrivite pentru clienți, dorința de a contribui la succesul lor, dar și atitudinea ,,I can do it” când întâlnești o provocare nouă.

The Place to be First - unde clienții noștri sunt pe primul loc, dorințele lor sunt provocările noastre, iar încrederea este de ambele părți.

Promisiunea ta către noi

Ne bazăm pe tine să îți ,,decorezi” propriul The Place to be First – unul așa cum ți se potrivește.