Groupama Asigurari Groupama Asigurari

Tel: 0374.110.110
Site: www.groupama.ro

Groupama Asigurări susține turneul documentarului Maria, inima României

12.11.2019

Groupama Asigurări susține Turneul Național Maria, Inima României, un eveniment itinerant ce va avea loc în mai multe orașe din România, pe parcursul următoarelor șase luni. Produs de regizorul John Florescu și narat de actorul Marcel Iureș, documentarul surprinde viața Reginei Maria, acțiunile sale din timpul Primului Război Mondial și contribuția la realizarea Marii Uniri de la 1918. Filmul istoric cuprinde imagini colorizate din timpul Primului Război Mondial și vocea Reginei Maria, precum și opinii de la istoricul Neagu Djuvara și alți specialiști din Oxford, New York, Washington sau Moscova.

Turneul a început marți, 5 noiembrie, la București, cu o primă proiecție la Sala Dalles, pe listă fiind și alte orașe și localități din țară. Proiecțiile se vor realiza în centre academice sau istorice, instituții de învățământ sau fabrici, iar intrarea va fi liberă, pe baza rezervărilor făcute în avans.

Pentru rezervarea de bilete gratuite și programul turneului în țară, detalii se găsesc pe
https://www.facebook.com/MariaInimaRomaniei/ sau www.eventbook.ro.

Susținerea turneului se încadrează în strategia noastră de CSR, sprijinirea cinematografiei fiind una dintre direcțiile noastre principalele de sponsoring.