Groupama Asigurari Groupama Asigurari

Groupama Asigurari

Tel: 0374.110.110
Site: www.groupama.ro

Prezentare Groupama Asigurari

Groupama Asigurari, lider pe piata asigurărilor din Romania, este recunoscută pentru calitatea serviciilor și soluțiilor flexibile de asigurare oferite către 1 milion de clienți individuali și peste 100.000 de companii. Groupama își concentrează strategia de dezvoltare asupra celui mai important activ al său, clientul, pentru care compania dezvoltă produse și servicii simple și flexibile, adaptate nevoilor și cerințelor clienților, pentru a le asigura continuitatea planurilor atunci când apar evenimente neprevăzute.

Deținem, în prezent, o rețea de distribuție complexă care include propriile canale de retail (vânzări directe, agenți, online si telesales) precum și toți partenerii noștri de încredere (brokeri, bănci, companii de leasing).

Pentru Groupama Asigurări responsabilitatea este definită prin grija și respectul față de angajați, clienți și societate. Politica de responsabilitate socială este ghidată de valorile companiei, proximitate, responsabilitate, solidaritate și performanță, valori care stau la baza modului în care ne selectăm partenerii și proiectele pe care le desfășurăm. Sprijinim proiecte care aduc valoare și construim, alături de organizatori, parteneriate pe termen lung.

Acțiunile derulate urmează patru direcții principale:

• prevenirea și diminuarea riscurilor asociate furturilor din locuințe, de/din autovehicule și a tâlhăriilor;
  • promovarea sportului, performanței și a unui stil de viață sănătos;
  • susținerea cinematografiei;
  • sustenabilitate.

De ce sa lucrezi cu noi?

„Perfecțiunea nu există. Nici acasă, nici la locul de muncă. Groupama Asigurări celebrează acest lucru și te așteaptă și pe tine să lași geamul deschis la birou atunci când merge aerul condiționat sau să uiți laptele în frigider zile în șir, în timp ce ne uimești cu cele mai tari prezentări sau cu ideile care merg mănușă pe proiectele noastre. Pe scurt, te vrem așa cum ești: un profesionist imperfect. Și cu bune și cu rele.”

Angajator de Top

Suntem mândri că, pentru al șaptelea an consecutiv, și în context pandemic, am reușit să obținem Certificarea Angajator de Top acordată de către Top Employer Institute, Olanda.

Știm că succesul nostru este direct legat de motivația și performanșa angajaților noștri astfel depunem efurturi constante pentru a pune oamenii în centrul activității de business și de a dezvolta practici de resurse umane adaptate realității actuale.

Beneficii

Echilibru viață profesională–personală

• între 21 și 27 de zile de concediu pe an în funcție de vechimea ta în munca cu posibilitatea de a opta pentru prima sau voucher de vacanță
  • ne adaptăm nevoilor tale: am implementat programul “munca de acasa” încă din 2018 iar în prezent lucram în sistem hibrid deoarece ne face placere să ne vedem și la birou;
  • suntem alaturi de tine atat în momentele fericite cat și în cele mai putin fericite oferindu-ti zile libere platite si suport financiar;
  • apreciem si sustinem implicarea ta în proiecte de voluntariat beneficiind și de zile libere și te invitam să devii ambasadorul nostru CSR.
  • timp liber dedicat învățării și / sau rezolvarii problemelor personale urgente.

Well being

Știm că starea de bine a colegilor noștri reprezintă un factor esential pentru angajament și performanță organizațională. Astfel, ne asigurăm că aceste aspecte sunt atinse atât prin evenimente de networking cât și prin seminarii, webinarii și programe interne pe teme medicale, de sport, nutriție, sănătate psihologică, dezvoltare personală, consiliere juridică și/ sau financiară.

Asigurarea medicală oferită colegilor noștri alaăuri de partenerul nostru Regina Maria reprezintă soluția completă pentru a beneficia de toate cele 3 componente ale îngrijirii sănătății: prevenție, diagnostic, tratament și / sau spitalizare.

Pensia facultativă – pilonul III reprezintă un instrument de economisire și protecție financiară.

Dezvoltare

• Academia Groupama te așteaptă cu programe de dezvoltare profesională și personală, individualizate cât și de grup;
  • Proiectele noi și inovatoare te invită într-o calatorie provocatoare de cunoastere și dezvoltare
  • Biblioteca Bookster este la dispoziția ta pentru a explora noi orizonturi.

Oportunități de carieră

Ești student în ultimul an? Ești masterand? Te afli la începutul carierei sau ești deja un bun profesionist? Indiferent de vârstă sau de momentul în care te afli în cariera ta profesională, ne-ar plăcea să ni te alături. Suntem o companie reală și căutăm colegi la fel ca noi.

GROUPAMA - CU BUNE SI CU RELE

Statistici companie