Provident Financial Romania Provident Financial Romania
Provident Financial Romania

Provident Financial Romania

Tel: 021.312.2266 Fax: 021.312.2299 Site: www.provident.ro

Provident transparent, proiectul prin care ne-am dorit să oferim acces la informații despre cine suntem noi, recompensat cu doua premii de excelență în comunicare, în cadrul Galei PR Award

15.02.2022

Campania de comunicare pentru proiectul Provident transparent a primit două distincții in cadrul Romanian PR Award: Golden PR award for Excellence in Corporate Communication și Silver PR award for Excellence in Communication in financial sector.

Transparența nu a fost niciodată un subiect ușor de gestionat în comunicarea publică. Nu pentru noi, ci pentru toate companiile. Pentru că pornim mereu de la scepticismul publicului. În industria financiară e cu atât mai mare provocarea pentru că ,,scrisul mic” și unele comportamente neetice ale unora dintre jucătorii din piață au cam șubrezit reputația acestui sector.

Așa a luat naștere Provident transparent, ca un exercițiu de sinceritate menit să spulbere percepțiile adesea greșite ale oamenilor despre noi. Și o resursă care să ne ajute pe toți să facem lumină în ce privește costurile nostre, rolul nostru în societate, noi ca angajator, și noi ca sprijin al comunităților în care activăm. Iar când eforturile noastre nu au fost doar apreciate, ci și premiate, cu aur, am fost cu atât mai mândri că putem face o diferență în industria în care activăm.