TenarisSilcotub TenarisSilcotub
TenarisSilcotub

TenarisSilcotub

BURSE ROBERTO ROCCA - 2022-2023: Investim în viitorul tău.

07.03.2022

De 16 ani, în 17 țări, Programul Educațional Roberto Rocca oferă anual 650 de burse pentru studenții din peste 80 de universități.

În România, TenarisSilcotub acordă anual 40 de burse studenților din 4 universități partenere. Dacă studiezi la Universitatea Tehnică Cluj-Napoca, Universitatea Politehnică București, Universitatea „Gheorghe Asachi” din Iași  sau la Universitatea Petrol și Gaze din Ploiești, ai si tu o șansă sa te califici la bursa Roberto Rocca.

Oferim 1.500 lei/lună deoarece credem în generația tânără și vrem să motivăm studenții să își continue drumul în industrie.

Poti beneficia și tu de o bursă daca te încadrezi în criteriile de mai jos:

1. Ești student la inginerie anul 2, 3 licență sau anul 1 master, la momentul aplicării.
  2. Urmezi una dintre specializările: inginerie mecanică, știința și ingineria materialelor (metalurgie), inginerie electrică, inginerie chimica, automatizari industriale, constructii de maşini, inginerie economica şi ingineria petrolului şi gazelor.
  3. Ai rezultate excelente la învațătură: ești integralist, cu media minim 8 pe anul anterior și primul semestru din anul în care aplici.
  4. Parcurgi cu succes procesul și testele de selecție

Acordarea acestor burse nu implică nici o obligație de angajare în cadrul companiei noastre, dupa absolvire.

Pentru mai multe informații despre program te invităm să accesezi pagina web Roberto Rocca Education Program sau Tenaris.com, să ne contactezi la adresa de email: aseres@tenaris.com și să ne urmărești pe paginile noastre de Facebook și Instagram.