TenarisSilcotub TenarisSilcotub
TenarisSilcotub

TenarisSilcotub

Un internship de vară alături de noi, un start-up in carieră pentru tine!

03.03.2022

Un internship de vară alături de noi, un start-up in carieră pentru tine!

Din 2005 până acum programul nostru de internship a oferit pentru sute de studenți de la facultățile cu profil tehnic si non-tehnic o experiență profesională cu obiective și provocări reale.

Continuam tradiția și anul acesta cu o nouă rundă de înscrieri.

Tu cauți experiență, noi căutăm entuziasm, implicare și dorință pentru dezvoltare.

Am fost și noi studenți și știm că experiența practică este importantă atunci când ești la început de drum. Un internship in Tenaris iți oferă un contact cu mediul de lucru industrial și iți pune bazele pentru o cariera de succes.

Pe lângă experiența pentru start puternic în carieră, îți mai oferim:

☑️ Tutori cu expertiza în domeniu

☑️ Proiecte reale și de impact

☑️ Training-uri de dezvoltare personală

☑️ Perioada de practica platita

☑️ Pachet extins de beneficii (inclusiv cazare asigurata daca locuiesti in afara localitatii)

☑️ 10 săptămâni de provocări, alături de alți studenți la fel de entuziaști ca și tine, în perioada iulie – septembrie a fiecărui an.

Sună bine? Uite pașii pe care trebuie să îi urmezi:

• În primul rând, pentru a te califica, trebuie să fii student(ă) în an intermediar (anul 2, 3 licență sau anul 1 master
  • In al doilea rând căutăm studenți deschiși si capabili sa comunice în limba engleza cu colegi din tari și culturi diferite.
  • Nu in ultimul rând, să ne trimiți CV-ul tău până în 31 martie.

Dacă te-am convins și ești interesat de programul nostru de Internship, contactează-ne la adresa de email: aseres@tenaris.com si urmărește canalele noastre de comunicare online: FacebookInstagram