TenarisSilcotub TenarisSilcotub
TenarisSilcotub

TenarisSilcotub

Un nou mod de a avansa în carieră - Capitolul 2

13.01.2022

Un nou mod de a avansa în carieră

Programul Global Trainee (GTP) te va iniția, timp de doi ani, în lumea Tenaris. Pe parcursul lui,  vei îndeplini task-uri, în timp ce vei învața despre istoria și cultura companiei. De asemenea, vei avea în CV-ul tău cunoștințe tehnice solide prin traininguri personalizate.

După finalizarea programului, te vei lansa într-un proces de avansare în carieră, în timpul căruia vei fi provocat să crești și noi îți vom pune la dispoziție instrumentele concrete de dezvoltare și învățare pentru a continua să crești în direcția de carieră pe care ți-o dorești: managerială și/sau tehnică.

Vrei să experimentezi o altă parte a unei linii de producție sau o noua funcție? Datorită oportunităților de carieră disponibile în cadrul companiei poți face asta.  Pe baza acreditărilor și a carierei alese, poți deveni bun candidat pentru a explora noi oportunități de dezvoltare în cadrul companiei și poți profita de opțiunile de mobilitate internă pe care Tenaris ți le pune la dispoziție, fie la nivel local, fie la nivel global.

Dacă ești proaspăt absolvent sau ai acumulat deja experiența profesională, chiar și dacă ești interesat de o poziție de leadership, programul acesta este ceea ce cauți dacă vrei un pas în față în carieră.