UP Romania UP Romania
UP Romania

UP Romania

Tel: 021.402.8223 Fax: 021.313.0074 Site: www.upromania.ro

Up România susține turismul românesc și lansează campania ROMÂNIA CHIAR E FRUMOASĂ

28.09.2022

Noua campanie Up România, „ România chiar e frumoasă”, mizează pe un adevăr general-valabil: dragostea de țară, sentiment pe care îl împărtășim cu partenerul proiectului, celebrul fotograf Sorin Onișor care, de mai bine de 12 ani, călătorește prin România în toate regiunile geografice de la Maramureș, Bucovina, Transilvania, Banat și până în Dobrogea.

A străbătut țara, de la satele de munte risipite, la regiunile de deal, munte și așezările din Delta Dunării, surprinzând în fotografiile sale magia tradițiilor românești și locuri turistice de pus pe lista de dorințe a vacanțelor. Sorin Onișor, prin munca sa, este un ambasador al României, care a dus brandul de țară în cadrul vernisajelor organizate la nivel internațional în Europa, Asia și SUA.

Ne-am propus să arătăm că România este plină de bogății. Avem munți, plaje, istorie și tradiții cât să umplem biblioteci întregi, ape termale, castele și cetăți de faimă internațională, floră luxuriantă, faună pe cât cuprinde. Pe teritoriul României se află 51% din lanțul carpatic și mare parte din Delta Dunării care este a doua ca mărime și cea mai bine conservată dintre deltele europene. Delta Dunării a intrat în patrimoniul mondial al UNESCO în 1991, fiind clasificată ca rezervație a biosferei la nivel național în România.

Credem în potențialul pe care România îl are atunci când vine vorba despre locuri de vizitat și ne dorim să punem o cărămidă în promovarea turismului românesc prin a arăta comunităților online, clienților, afiliaților și beneficiarilor UP, că țara noastră merită să figureze în planificările de vacanțe a cât mai multor români. Vom expune și vom promova în mediul online, prin acțiuni de marketing și comunicare, fotografii din regiuni ale României: Maramureș, Bucovina, Transilvania, Banat și Dobrogea, realizate de Sorin Onișor.

Campania „România chiar e frumoasă” este dusă mai departe prin beneficiul extra-salarial cardul Up Vacanță, prin care beneficiarii au la dispoziție o rețea din toate regiunile turistice ale României, de peste 4000 de unități și agenții de turism acreditate, la care își pot achita concediile sau cazările.

Descoperă România prin lentila lui Sorin Onișor și oferă-le angajaților tăi cardul Up Vacanță.

Mai multe despre Up Vacanță AICI