UP Romania UP Romania

UP Romania

Tel: 021.402.8223 Fax: 021.313.0074 Site: www.upromania.ro

Prezentare UP Romania

Noi suntem Up

Up România face parte din Grupul Up. Suntem o companie specializată în crearea de soluții moderne de plată și de ​optimizare a costurilor pentru companii, angajați și comercianți.​

Up România, companie care deține un ecosistem digital integrat, oferă soluții cu avantaje fiscale care susțin creșterea motivării (Up Dejun), creșterea bucuriei (Up Cadou), creșterea relaxării (Up Vacanță), creșterea inspirației (Up Cultură). Up MultiBeneficii (cea mai nouă platformă de beneficii extrasalariale fixe și flexibile din România) reprezintă soluția ideală pentru a oferi angajaților opțiunea de a-și alege beneficiile în funcție de preferințele lor.

Suntem pe piața din România de peste 20 de ani și suntem mândri că societățile și institutiile care ne sunt clienți se bucură în fiecare zi de soluții performante.​

Prin tot ceea ce facem, susținem creșterea puterii de cumpărare și îmbunătățirea calității vieții pentru companii, pentru angajați, pentru ​societate.​

Alimentație mai sănătoasă, acces la recreere și la cultură, consum mai ​responsabil, sustenabilitate - valori în care credem și pe care le susținem zi de zi. ​

Pentru că știm că a construi o societate durabilă este ceva ce depinde și de noi.​ O lume mai bună în fiecare zi. ​

It's Up to you, to me, to us!  www.upromania.ro

De ce sa lucrezi cu noi?

De ce să lucrezi la UP?

8 din 10 angajați Up România spun că Up România este “a great place to work”.

Up România a obținut certificarea Great Place to Work® (GPTW), ce califică compania drept un angajator de top, care se concentrează pe oferirea unei experiențe de lucru pozitivă pentru fiecare angajat.

Up România a obținut, pentru al doilea an, consecutiv, certificarea Great Place to Work®.  Această recertificare se bazează pe feedbackul angajaților Up România, colectat printr-o metodologie riguroasă, bazată pe date, și confirm că majoritatea angajaților au o experiență pozitivă la locul de muncă, în mod constant.

Această certificare poziționează Up România într-un grup select de companii performante, care își pun angajații pe primul loc.

Up este despre mai mult. Este despre oameni în primul rând, iar să accepți provocarea Up înseamnă să devii parte a unei echipe în care oamenii contează cel mai mult.

Suntem o echipă stabilă, în care angajamentul, evoluția profesională și cea personală se îmbină perfect cu creativitatea și inovația.

Să fii parte din echipa noastră înseamnă să fii martorul evoluției constante, să fii creatorul activ și permanent al unui brand puternic, să ai ocazia să fii chiar tu cel care prin soluțiile dezvoltate poți face bine în fiecare zi.

La Up suntem uniți și credem într-o lume mai simplă și o societate mai echitabilă. Vino și traiește experiența Up:

• Un pachet de avantaje și beneficii care reflectă orientarea noastră socială, grija și respectul față de angajați;
  • O politică de work-life balance în care punem preț pe echilibru, armonie, valori comune și lucrul în echipă;
  • O politică de angajament și suport al societății în care trăim: fiecare angajat poate participa la proiecte de CSR, poate contribui sau poate ajuta diferite cauze pe care le susținem din arii precum alimentație, sănătate, educație sau cultură;
  • Acces la dezvoltare profesională și personală: beneficiezi anual de programe de învățare, coaching sau mentoring care te vor ajuta să fii performant și să evoluezi în ceea ce faci;
  • Posibilități de avansare - poți aplica pentru pozițiile deschise în cadrul companiei sau al Grupului Up;
  • Inovație și intraprenoriat: te sprijinim să-ți pui în valoare ideile și te încurajăm să inovezi, să optimizezi, să gestionezi proiecte, să te implici.

La Up ai mai mult timp:

• 22 de zile de concediu pe an vs. 20 zile cnf. Codului Muncii
  • 5 zile de concediu suplimentare pe an
  • Plus 3 zile în plus pe an în funcție de vechime (3 ani – 1 zi, 5 ani – 2 zile, 10 ani – 3 zile)

La Up ai mai multe beneficii financiare:

• Tichete de masă de valoare maximă
  • 400 lei buget în platforma Up MultiBeneficii ca să-ți alegi experiențele care ți se potrivesc
  • Alimentare card cadou la evenimente speciale: Ziua Femeii, Ziua Bărbatului, Ziua Copilului, Paște, Crăciun
  • Bonusuri în funcție de vechimea în companie și în funcție de performanță

Fericirea angajaților stă la baza rezultatelor companiilor

Up România a lansat în 2023 campania Redefinim Munca, un manifest al schimbării în mai mult și mai bine, inspirat de contextul social, în care tot mai mulți oameni, din generații diferite, își redefinesc unghiul din care privesc jobul și compania pentru care lucrează.

Up România și-a asumat această misiune de a inspira oamenii să aducă schimbarea, fiind prima și singura companie din România care se aliniază nevoilor actuale ale pieței muncii, prin a-și asuma o misiune curajoasă, pe termen lung, cu impact atât în companii, cât și în societate.

Statistici companie