Elian Solutions SRL Elian Solutions SRL
Elian Solutions SRL

Elian Solutions SRL

Prezentare Elian Solutions SRL

Parte a Bittnet Group, activăm de peste 14 ani pe piața implementărilor soluției software ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central, investind pasiune și creativitate pentru realizarea celor mai bune implementări.

Activitatea noastră este dedicată furnizării de soluții și servicii de înaltă calitate, care permit clienților noștri să-și conducă și să-și adapteze procesele de business la dinamica impusă de piață.

Compania a crescut organic, de la an la an, de la 2 persoane în momentul înființării și până la 41 în prezent, implicați activ în procesul de implementare, dezvoltare și suport Dynamics 365 Business Central. Echipa ELIAN este formată din consultanți și dezvoltatori cu o implicare activă, constantă în formarea și dezvoltarea profesională.

2016: Partener Gold Microsoft Enterprise Resource Planning (până în octombrie 2022) – reușitele susținute ale companiei au dus la dezvoltarea unui parteneriat durabil cu Microsoft.

2016: parteneriat strategic cu QBS Group (actualul Companial) - cea mai mare organizație care administrează parteneri Dynamics 365 din Europa.

2017: Prima companie românească în Top 20 Most Promising Microsoft Dynamics Solution Providers - conform CIOReview, ca urmare a numărului mare de implementări de succes livrate.

Experienţa, profesionalismul şi entuziasmul membrilor companiei ca şi rezultatele obţinute pâna în prezent, recomandă ELIAN Solutions ca partener de încredere în domeniul consultanţei şi implementărilor ERP.

Avem peste 180 de implementări în România și peste hotare (Germania, Elveția, SUA, Bulgaria, Olanda, Danemarca), pe parcursul a peste 14 ani, cu expertiză în diverse industrii (agro, manufacturing, real estate etc.). Din anul 2015, ELIAN Solutions a livrat cu succes proiecte mari, cu un număr mediu de peste 70 utilizatori per proiect, implementări livrate într-un termen mediu de 6 luni. Toate proiectele au presupus implementări multicompanie, cu diverse linii de business în România, și nu numai.

În funcție de nevoile de business și obiectivele dorite, lucrăm în strânsă cooperare cu clienții noștri. Un aspect important pe care ELIAN pune accent este adaptarea soluției la cerințele specifice ale fiecărui client.

De ce sa lucrezi cu noi?

“Investiția pe care trebuie să o faci în mod constant într-un astfel de domeniu este în echipă. Fără consultanți de business care să înțeleagă nevoile clientului și să le modeleze pe soluții ERP sănătoase, internaționale, dar și programatori care să modifice aceste soluții acolo unde standardul nu este suficient, nu poți să performezi.“ - Iulian MOTOI, CEO ELIAN

Statistici companie