Prezentare SoftServe

ACEȘTIA SUNTEM NOI, SOFTSERVE

Suntem extinși la nivel global, dar și local. O echipă de 11.000+ angajați, dar totuși apropiați. Maeștri în tehnologie, dar nu ne oprim niciodată din învățat.

Suntem o companie lider în domeniul consultanței IT și al serviciilor digitale, având o prezență puternică în 16 țări din întreaga lume.

Timp de 30 de ani, am acumulat experiență în furnizarea de soluții digitale de top pentru diverse sectoare de afaceri, cum ar fi tehnologia de vârf, serviciile financiare, sănătate, științele vieții, comerțul cu amănuntul, energie și producție.

SOFTSERVE ÎN ROMÂNIA

2 ani de activitate

120+ angajați

100% muncă remote – dar poți lucra de unde îți convine: de la biroul din București, spațiile de co-working din Cluj sau din Iași.

6 centre de excelență:  Big Data, Data Science, DevOps, Experience Design, Platforms și Solution Architecture.

Angajăm în următoarele arii: Android Software Enginers, DevOps, .NET Software Engineer, Data Science, Platforms, Experience Design, Solution Architecture.

Suntem predominant seniori în: Application Engineering, Data Engineering, Quality Management.

Fii unul dintre noi  – Începe o carieră tech la SoftServe.

De ce sa lucrezi cu noi?

Avem peste 1,300 de proiecte active cu clienți globali și peste 20,000 de proiecte implementate în ultimii 30 de ani.

Partenerii noștri: AWS, Google Cloud, Microsoft, NVIDIA, Salesforce, MuleSoft, VMware și alte peste 40 de alianțe.

PREMII ȘI RECUNOAȘTERI GLOBALE

CUM CREȘTEM?

SoftServe University - propriul nostru centru de învățare cu peste 1.000 de cursuri

Certificări internaționale de top - plătite de companie

10.000 de soluții de afaceri Udemy - la dispoziția ta din ziua 1

Parcurs clar al carierei - cu un responsabil dedicat

DĂM ÎNAPOI COMUNITĂȚII

Open tech - platforma noastră de crowdsourcing

Open eyes - fondul nostru de caritate

Voluntariat - 8 acțiuni de plantare de copaci pe an în 4 orașe + acțiuni caritabile ocazionale

Susținerea ONG-urilor locale - MagiCAMP, Asociația Creștem România Împreună, Asociația

Consiliul Național Român pentru Refugiați

Descoperă mai multe despre acțiunile noastre de responsabilitate socială.

Statistici companie