UPDIVISION UPDIVISION
UPDIVISION

UPDIVISION

Prezentare UPDIVISION

UPDIVISION creează de la zero software complex (web și mobile) pentru clienți de pe cinci continente. Din 2010 ajutăm startupuri și corporații să lucreze mai eficient, să răspundă provocărilor de business și să construiască aplicații care revoluționează piața de software.

Ne mândrim că putem lucra cu cele mai noi tehnologii pe proiecte care au un impact real, de la rețele sociale și payment gateways la platforme blockchain și aplicații pentru managementul flotelor de mașini.

Lucrăm Agile, căutăm cele mai bune soluții tehnice, iar împreună ne ocupăm de tot ce înseamnă dezvoltarea și lansarea unei aplicații: de la Product Discovery și UX Design la programare, testare și dezvoltare continuă. Avem în echipă unii dintre cei mai talentați:

• Frontend Developeri

• Backend Developeri

• Developeri pentru aplicații mobile native

• Team Leads

• Manageri de Proiect/SCRUM Masteri

• Business Analysts

• UX Designeri

• Ingineri QA

• Testeri Manuali

Pe scurt, suntem un partener tehnic și nu doar o firmă de outsourcing, iar de-a lungul timpului am creat o comunitate de oameni pasionați de software.

Suntem mereu la curent cu cele mai noi tehnologii, iar din 2022 suntem prima companie românească certificată Laravel. Iar produsul nostru backpackforlaravel.com are peste un milion de downloaduri la activ.

Dacă adăugăm și Vue, React sau TALL Stack, avem rețeta perfectă pentru mega proiecte. O rețetă pe care o folosim în majoritatea aplicațiilor pe care le construim.

De ce sa lucrezi cu noi?

Suntem mereu în căutare de oameni care vor să crească cu fiecare proiect. Apreciem personalitatea la fel de mult ca abilitățile profesionale și dăm la schimb un mediu de lucru fain unde nu ai cum să te plictisești. Mai exact un mediu în care:

• Nu există reguli absurde, limbaj de lemn și abordări inflexibile.

• Vei avea ocazia să lucrezi de oriunde din lume și să ne demonstrezi atât nouă cât și ție că te poți organiza la fel de bine și la distanță. Dacă te-ai gândit vreodată să faci tranziția spre o carieră remote, acum ai ocazia.

• Vei putea lucra pe proiecte complexe care să îți solicite toată atenția, curiozitatea și priceperea, dar fără să le depășească. Genul de proiecte pe care le poți pune în portofoliu și despre care poți povesti prietenilor când vine rândul tău să te lauzi.

• Deși lucrăm remote, ne ajutăm unii pe alții, comunicăm constant pe Discord și avem grupuri dedicate pentru proiecte, dar și pentru relaxare. Pe lângă întâlnirile virtuale săptămânale cu toată echipa, organizăm periodic teambuildinguri și activități fun unde ne putem vedea față în față și cunoaște mai bine.

• Salariul va fi întotdeauna pe măsura competențelor.

Statistici companie