Descriere job

De peste 15 ani oferim servicii complete în domeniul utilajelor de la achiziție, finanțare, logistică, service, mentenanță, închirieri, piese și accesorii.
Oferim cea mai mare platforma specializată în utilaje din Români cu peste 30.000 de utilaje disponibile la vânzare. Avem cea mai mare comunitatea pasionaților de utilaje din România cu peste 60.000 de followeri pe Facebook
Scopul nostru este contribuim la o mare transformare în România prin afaceri făcute cu integritate și caracter. Suntem lideri în vânzarea de utilaje second hand și vrem să ne dezvoltă în în zona de vânzări utilaje de construcții noi atât în România cât și în Europa.

Responsabilitati:

1.Dezvoltarea strategiei pentru atingerea obiectivelor de business
2. Conducerea echipelor de vânzări, execuție și implementarea strategiei
3. Stabilirea obiectivelor strategice, acțiuni strategice, priorități, calendar
4. Dezvoltă sistemulul ( roluri, responsabilități, procese, KPI-uri, unelte, softuri)
5. Formează și dezvoltă echipa - recrutează, integrează și instruiește oameni excepționali, inducție, evaluare, feedback, training concediere.
6. Crează, optimizează și automatizeaza sistemele IT
7. Întocmește bugetul și se asigura de realizarea planului de venituri și cheltuieli
8. Are responsabilitatea pentru P&L.
9. Realizează bugetul de vânzări și îl atribuie fiecărui coleg din echipa de vânzări.
10. Stabilește obiective de performanță pentru fiecare rol din echipa de vânzări
11. Analizează indicatorii de performanță și ia decizii pentru atingerea obiectivelor și targheterelor stabilite
12. Se implică în negocierea și semnarea contractelor cu clienții mari
13. Cercetează piața, urmărește permanent activitatea concurenței și a pieței;
14. Se asigura că se respectă cultură companiei: întâlniri trimestriale, lunare, zilnice, antrenamentul lunii, dezvoltare personală
15. Se asigura că valorile companiei sunt respectate: onestitate, promtitudine, dezvoltare personală
16. Identifica nevoile de training ale oamenilor săi și să se asigure de dezvoltarea lor continuă
17. Administrează eficient stocurile de utilaje și accesorii cu o rotație a stocurilor de maxim 45 de zile.
18. Eficientizarea activității prin softuri de organizare a echipelor de vânzări