Descriere job

Secom® este lider de autoritate in medicina integrativa, care raspunde nevoilor unui stil de viata sanatos al omului modern. Ne indreptam constant eforturile spre informarea, promovarea si educarea consumatorului, dar si a mediului profesional (medici si farmacisti). Echipa Secom furnizeaza constant informatii despre ultimele descoperiri stiintifice si studii efectuate pe ingredientele din portofoliu si colaboreaza cu specialisti din intreaga tara, organizand impreuna cu acestia studii observationale pe produsele din portofoliu.

Rol: Unul dintre obiectivele nostre este de a crea si sustine o cultura in ceea ce priveste administrarea responsabila de suplimente alimentare si, in rolul de Reprezentant Medical, vei identifica si construi relatii pe termen lung, cu o varietate de cadre medicale din institutii publice si private, inclusiv medici generalisti, specialisti sau medici de spital. Vei promova peste 400 de tipuri de suplimente alimentare din portofoliul nostru, care fac posibila elaborarea programelor de tratament pentru o gama larga de afectiuni.

Responsabilitati: In calitate de Reprezentant Medical, te vei implica activ in implementarea politicii de promovare in concordanta cu obiectivele strategice ale Secom, in Bucuresti. Vei participa la training-uri, congrese si conferinte nationale si vei organiza intalniri si evenimente specializate pentru cadrele medicale, cu scopul cresterii notorietatii produselor si a volumului de vanzari. Vei dezvolta strategii pentru cresterea oportunitatilor de intalnire cu cadrele medicale si vei propune metode de fidelizare si eficientizare a relatiei cu medicii, prin actiuni de promovare medicala.

Experienta de minim 3 ani in industria farmaceutica sau parafarmaceutica este ideala in rolul de Reprezentant Medical, iar abilitatile excelente de vanzare te vor ajuta sa iti depasesti obiectivele lunare. Studiile in Medicina, Farmacie, Chimie, Biologie iti vor fi de mare ajutor in promovarea suplimentelor alimentare din portofoliu, coreland afectiunile cu efectele ingredientelor active.

Iti asiguram traininguri de specialitate, pentru a te familiariza cu gama variata a portofoliului si a te mentine la curent cu noile evolutii in domeniul suplimentelor alimentare. Pentru a se potrivi unei culturii agile, cautam un coleg proactiv, resilient, cu abilitati de planificare si organizare, si orientare catre atingerea obiectivelor.