Descriere job

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru clientul sau, un important jucator in domeniul comercializarii/ inchirierii de utilaje, scule, unelte si echipamente tehnice, un Reprezentant Vanzari Tehnic B2C. Locatia: Timisoara.

Cerinte:
  • studii medii sau superioare;
  • experienta in vanzari de produse si servicii din domeniul tehnic (avantaj);
  • cunostinte limba engleza si abilitati de operare calculator (avantaj);
  • capacitatea de a gasi solutii adaptate nevoilor clientilor;
  • bune abilitati de vanzare, prezentare si negociere;
  • orientare catre client si rezultate;
  • disponibilitate de lucru in ture.

Responsabilitati:
  • consilierea clientilor in alegerea echipamentului potrivit;
  • prezentarea produselor si serviciilor companiei catre clienti si promovarea acestora;
  • negocierea unor termene si conditii avantajoase in conformitate cu politica companiei;
  • realizarea targetului de vanzari alocat;
  • ofertarea si intocmirea contractelor de inchiriere;
  • intocmirea facturilor si incasarea contravalorii acestora;
  • testarea si verificarea echipamentelor la predarea si primirea acestora;
  • gestionarea eficienta a stocului de echipamente.
Beneficii:
  • salariu motivant;
  • bonusuri pentru performanta individuala;
  • beneficii aditionale in functie de performanta (tichete de masa, tichete de vacanta, asigurare medicala privata);
  • cursuri si traininguri de dezvoltare personala si profesionala;
  • infrastructura digitala moderna.

Poți aplica direct prin Adecco aici