Top Sănătate & Farma 2023 Top Sănătate & Farma 2023 Catena Catena
Catena

Catena

Prezentare Catena

Povestea noastra

V-ati intrebat vreodata, cine suntem noi, oamenii din spatele grupului  Fildas Catena?

Ei bine, suntem un colectiv inimos si profesionist, care pune pasiune in tot ceea ce face si caruia nu ii pasa doar de rezultate, ci si de cum sunt desfasurate si facute lucrurile.

Calatoria noastra a inceput in anul 1991 cu o echipa mica de oameni valorosi, cu ambitii mari in  misiunea de a promova Sanatatea in Romania prin contributia permanenta la imbunatatirea sistemului de sanatate, prin calitatea superioara a serviciilor oferite, prin inovatie si diferentiere. Din 1999 de cand a luat nastere lantul   Farmaciile Catena, dupa decizia strategica a Fildas de extindere pe verticala in retailul farmaceutic, ni s-au alaturat si alti oameni valorosi, care s-au dedicat aceleiasi misiuni.

Astazi suntem peste 7000 de salariati, raspanditi la nivel national in peste 800 de farmacii si 15 centre logistice. Ocupam primul loc in topul farma din Romania, iar acest rezultat se datoreaza colectivului pe care l-am construit de-a lungul celor 28 de ani.

Avem  valori comune ce ne unesc si ne indreapta spre acelasi tel si rezultat : pasiunea, ambitia, integritatea, responsabilitatea, curiozitatea  si determinarea.

Echipa Catena  a integrat imaginea brandului in viata de zi cu zi a romanilor, punand accentul pe definirea conceptului de viata sanatoasa si armonioasa. Dovada sunt milioanele de clienti fideli.

Farmacia Inimii” a ajuns, in timp, "Farmacia tuturor romanilor", oferind raspunsuri prompte la nevoile acestora, dar in acelasi timp indeplinind criterii foarte importante pentru brandul Catena, precum proximitate, preturi bune si o gama larga de produse.

De ce sa lucrezi cu noi?

Fildas Catena reprezinta un grup de companii cunoscute si puternice pe piata farmaceutica, ceea ce confera siguranta locului de munca, fiind locul unde iti poti  gasi echilibrul profesional si personal.

Apreciem experienta profesionala, dar in acelasi timp cautam si viitori profesionisti, care doresc sa puna in practica cunostintele de specialitate acumulate in scoala si care sunt interesati de oportunitati atractive de dezvoltare profesionala si personala. Prin urmare, le acordam posibilitatea de a fi angajatii nostri in proiecte de dezvoltare profesionala,  proiecte ambitioase derulate in sprijinul dezvoltarii noilor membri ai echipei noastre.

Sustinem sanatatea prin miscare!  iar in ultimii ani ne-am indreptat atentia si asupra acelor activitati care fac parte dintre preocuparile angajatilor, in afara sferei profesionale si am venit in intampinarea lor prin infiintarea unei asociatii sportive, care din 2014 pana in prezent a devenit cel mai mare club sportiv corporatist, avand peste 1000 de membri activi. Si cate satisfactii am avut!

Ce-ar fi de spus despre cultura organizationala?

Cultura noastra organizationala se bazeaza pe feedback constructiv, apreciere, identificarea punctelor forte ale fiecarui angajat, crearea unui scop, a unei misiuni pentru acestia, suport in atingerea obiectivelor personale si profesionale, transparenta in comunicare, un climat de ajutor reciproc, respect si incredere la toate nivelurile organizationale, decizii pro angajati, asigurand echilibru intre viata personala si cea profesionala.

Ce am inteles de-a lungul timpului?

Fildas Catena Grup  a inteles  ca trebuie sa investeasca permanent in proprii angajati, pentru a putea oferi servicii de calitate, la nivelul asteptarilor pacientilor si clientilor companiei. Capitalul uman este cel mai important element in sustinerea si dezvoltarea companiei, de aceea consideram ca angajatul este resursa noastra cea mai de pret. Derulam anual programe de training adaptate nevoilor colegilor nostri din dorinta de a le oferi acces la notiuni noi, de interes.

Promisiune pentru viitor

• Vom continua sa ne concentram atentia asupra oportunitatilor de dezvoltare  pentru ca fiecare membru al echipelor noastre sa-si atinga potentialul ;
  • Vom acorda aceeasi atentie deosebita atragerii de noi colegi  exceptionali, pentru ocuparea posturilor noi create, contribuind astfel la succesul grupului Fildas Catena;

Statistici companie