Angajatorii din Franta cauta romani pe salarii de 3.200 euro

07.05.2013
Angajatorii din Franta cauta romani pe salarii de 3.200 euro

Mai multe firme din Franta au publicat anunturi de angajare adresate special romanilor, prin intermediul portalului pan-european EURES. Salariile oferite variaza de la 1.430 euro pana la 3.200 euro.

Cele mai multe joburi sunt in domeniile hoteluri-restaurante si tehnic. Localitatile unde ar urma sa plece romanii selectati sunt Cessy, Savoie, Voiron, Laval d'Aix, Annecy.

Posturile scoase la concurs in momentul de fata sunt:

- tehnician mentenanta sisteme de incalzire, mecanic utilaje agricole (salariul: 9,69-10,70 E/ora), camerista/valet (9,5 E/ora), bucatar (2.200 euro), sef de sala restaurant (1.830 euro), ajutor de bucatar (1.600 euro), frezor comanda numerica (2.800-3200 euro).

Majoritatea posturilor presupun cunostinte de limba franceza si experienta de lucru de minim 2 ani. Termenul-limita de trimitere a aplicatiilor: 15 mai. CV-urile se vor trimite la adresa de e-mail dmm@anofm.ro.

VEZI AICI lista joburilor in Franta publicata pe site-ul Agentiei Nationale pentru Ocuparea Fortei de Munca.

Găsește-ți job

Designer

19.05.2013

Ce site au cei de la ANOFM ....de acu 20 ani...Portal realizat de Directia Managementul Bazelor de Date din cadrul ANOFM...va dati seama ce experti lucreaza acolo :))
Salariile cred ca sunt brute...iar viata acolo e scumpa, doar daca stai la gramada, in baraca, poti strange ceva bani..oricum castigi mai mult decat aici, dar te termina aia...Dar parca ei au o gramada de straini acolo..Nu mai sunt destui algerieni pe acolo care sa lucreze la negru sau e asa de rau jobul ?

Status: Aprobat

gicu

15.05.2013

Sigur o sa fie cum zic ei,ajungi un sclav in 3 zile la ce pareri bune au francezii despre noi,o sa fi muncit acolo pe banii aia mai rau ca un negru pe plantatie.

Status: Aprobat