ASEBUSS oferă burse parțiale Executive MBA

20.06.2017
ASEBUSS oferă burse parțiale Executive MBA

Institutul de Administrare a Afacerilor ASEBUSS a dat startul înscrierilor pentru sesiunea iunie-iulie 2017, anunțând totodată și faptul că va oferi „candidaților cei mai valoroșiburse parțiale în valoare de 30% din costul Executive MBA.

Potrivit ASEBUSS, programul Executive MBA este singurul din România care este orientat către managaementul companiilor cu spirit antreprenorial, fiind de asemenea capabilă să emită diplome recunoscute în țară și în Europa.

Programul este creat în parteneriat cu Kennesaw State University din Atlanta, Statele Unite, și se concentrează pe dezvoltarea personală și managerială, componenta internațională și networking. Pentru cei care participă ASEBUSS oferă și posibilitatea schimbului de experiență cu universitatea parteneră.

Pentru a putea participa la sesiunea din această vară, cei interesați vor trebui să trimită la următoarea adresă de email un CV în engleză, o scrisoare de recomandare pentru Executive MBA sau MBA și copie după diploma de licență care atestă absolvirea unei instituții de învățământ superior.

Înscrierile se pot face în perioada 19 iunie – 7 iulie. Absolvenții care îndeplinesc criteriile necesare vor fi chemați la un interviu în perioada 5-11 iulie iar pe data de 12 iulie vor fi anunțați beneficiarii burselor parțiale.

Taxa programului Executive MBA al ASEBUSS este de 9.000 de euro anual.

Opinia ta conteaza! Adaugă o contribuție și ajută-i pe cei ce își caută un loc de muncă

Leadership skills