Business (r)Evolution ajunge la București

06.05.2017
Business (r)Evolution ajunge la București

După ce a debutat în martie la Iași și a trecut prin Brașov luna trecută, seria de conferințe dedicate afacerilor locale ajunge și la București. Pe 10 mai, la Hotel Crowne Plaza sunt așteptați manageri si antreprenori pentru a discuta metode de dezvoltare, digitalizare si management performant.

Evenimentul va avea ca speakeri, printre altii, pe Radu Crăciun, CEO BCR Pensii, Răzvan Ionescu, director marketing Telekom si Dumitru Ion, CEO Kompass Romania. Participarea la eveniment este gratuită,  in limita a doi reprezentanți per companie, iar înscrierile se pot face accesand următorul link.

În cadrul evenimentului se vor discuta o multitudine de subiecte, incluzând prognozele economice oficiale și efectele lor, impactul majorării salariilor pentru sectorul privat, optimizarea costurilor, controlul brandului în social media sau avantajele prezenței executive pentru companii.

„Ca si decidentii, antreprenorii au nevoie in activitatea lor de ceea ce putem numi plastic materie prima in afaceri, adică de informație,” spune Dumitru Ion, CEO DoingBusinness, organizatorul evenimentului.

„Ea trebuie sa fie reală, oferită din timp, nedistorsionată si sa fie dublată de efectele preconizate ale actiunilor. Noi aducem in fata antreprenorilor in primul rand informația si mijloacele de capitaliste a informației. Cu alte cuvinte transformăm informația in profit,” adaugă acesta despre rolul evenimentului.

Fara categorie