Cincisprezece adevăruri despre viață

29.06.2017
Cincisprezece adevăruri despre viață

Când este vorba despre viață toată lumea ne dă lecții. Inclusiv voi, când faceți o postare pe Undelucram.ro. Analizând opiniile, întrebările și răspunsurile celor care postează pe Quora specialiștii au ajuns la următoarele concluzii.

1. Viața a început. Nu exista o periodă de probă, introducere sau pauze. Fiecare decizie contează.

2. Prietenii online nu sunt prieteni adevărați. Acesta este adevărul crud. Nu vor veni când aveți nevoie de ei.

3. Dacă ai eșuat în dragoste, fii gata să-ți aduni singur „inima sfărâmată”. Nimeni nu va veni să te ajute.

4. Învață tot timpul. După promovare, studiază tot timpul, altfel vei rămâne în urmă și vor găsi pe altcineva în locul tău.

5. Cei mai importanți oameni din viața ta: membrii familiei. Sunt singurii cărora le pasă de tine.

6. Slăbiciunile tale nu contează. Învață să-le accepți. Dezvoltă toate însușirile tale puternice.

7. Pentru tot ce este valoros vei munci ani de zile. Nu te aștepta să-ți atingi țintele foarte repede. Acest lucru durează mai mult decât ți – ai imaginat.

8. Toate oportunitățile pentru a te dezvolta sunt dincolo de zona ta de comfort. Părăsește obișnuințele. Intră în zona de discomfort și vei reuși.

9. Viața este plină de nedreptăți. Vei fi față în față cu ele de multe ori. Obișnuiește-te.

10. Norocul vine doar pentru cei care muncesc din greu. Lucrurile bune nu vin pentru cei care sunt pasivi. Insistența și munca continuă aduc norocul. Atfel, te va ocoli.

11. Nu există un moment perfect pentru a începe ceva. Dacă vrei să faci ceva, începe acum. Nu aștepta un alt moment. Nu va veni niciodată.

12. Experiența și emoțiile sunt cele mai bune investiții ale tale. Tradiționalele dimensiuni ale succesului, mașinile de lux și casele, sunt trecătoare. Emoțiile,momentele plăcute pe care le-ai memorat, cunoștințele stocate. doar acestea contează.

13. Mai târziu, înseamnă NICIODATĂ. Nu amâna nimic. trăiește totul acum.

14. Eșecurile tale nu contează. Tot ce contează sunt victoriile tale. Nu te teme niciodată de eșecuri.

15. Nimeni nu te va ajuta. Trebuie să te ajuți singur. Atunci vei reuși. Nu uitați niciodată ce spunea, în discursul său la primirea premiului Nobel pentru literatură, W. Faulkner: „Eu cred că OMUL nu numai că va reuși, dar și va învinge.”

Motivație și vocație

Undelucram.ro