Delta Airlines a mulțumit fiecărui angajat într-un maraton de 50 de ore pe Facebook Live

24.05.2017

80.000 de oameni lucrează pentru compania aeriană Delta Airlines, iar numele fiecăruia dintre ei a fost atașat unui mesaj de mulțumire care a fost difuzat live pe Facebook într-un maraton de 50 de ore, una dintre cele mai lungi transmisii continue pe platforma de socializare.

Numit The Big Thank You, evenimentul pus la cale de Delta s-a vrut a fi o cale prin care compania sa arate fiecărui angajat cât de apreciat este. Mesajele au fost transmise fiecărui membru al companiei prin vocile a peste 430 de celebrități din diferite domenii, dar și a tuturor managerilor companiei.

Pentru a nu opri total lucrul preț de 50 de ore în așteptarea numelui lor si a mesajului dedicat, Delta a creat un site pe care fiecare dintre cei implicați puteau afla ora la care numele lor va fi menționat. În plus, o pictură imensă dedicată acestui eveniment va fi instalată la sediul Delta din Atlanta.

Compania aeriană nu este la prima încercare de a mulțumi angajaților săi într-un mod original. Delta este deținătoarea recordului mondial pentru cea mai mare felicitare făcută vreodată, o creație de 15 metri lungime pe care este trecut numele fiecărui angajat.

Employer branding