Englezii de la Endava fac angajari in Bucuresti. VEZI joburi vacante

21.06.2012
Englezii de la Endava fac angajari in Bucuresti. VEZI joburi vacante

Compania britanica de servicii IT isi extinde operatiunile din Bucuresti si intentioneaza sa ajunga la 320 de angajati pana la sfarsitul anului viitor si la 600 de angajati in 2014.

Endava a achizitionat o companie IT din Bucuresti si investeste intr-un sediu nou in Capitala, potrivit unui comunicat al companiei. Noul sediu va fi situat in complexul AFI Business Park.

Decizia de extindere in Bucuresti se datoreaza faptului ca in Capitala exista un numar mai mare de specialisti IT care au fost expusi la proiecte IT de anvergura si la o varietate mai mare de tehnologii.

“Noul nostru sediu si recenta achizitie ne vor permite sa crestem la peste 320 de angajati in Bucuresti. Astfel, impreuna cu celelelate centre de livrari din Romania si Republica Moldova, vom putea creste la peste 1.600 de angajati", spun oficialii companiei.

Lista joburilor vacante la Endava in momentul de fata include posturi de Service Desk Analyst, Senior Script Developer, Java Developer, Head of Testing sau Talent Management Business Partner.

Găsește-ți job Oportunități joburi