Esti un rock star in domeniul tau, cu cel putin 10 ani experienta? Aspiri la o schimbare profesionala? Gaseste jobul potrivit. Urmeaza-ti valorile.

09.11.2018

Eveniment de inspiratie si networking pentru managerii de top care aspira la o schimbare profesionala

1. Ce ai de facut pentru o schimbare profesionala reusita?

2. Cum sa aplici la joburi si sa primesti mai multe raspunsuri?

3. Ce nu stii despre job search? Care este perspectiva unui recruiter?

4. Cat de mult conteaza sa te cunosti pe tine si propriile valori pentru a-ti gasi locul profesional?

5. Un element cheie care face diferenta in business, freelancing sau job search? Se numeste networking. Cum il faci in avantajul tau?

6. De la angajat la freelancer. De la biroul clasic la munca remote.

7. Crossover & “The future of work”. Afla cum poti lucra de oriunde in lume si sa fii platit la standarde internationale

Teme si intrebari la care raspundem intr-un eveniment creat special pentru cei care sunt in cautarea unei noi lansari profesionale, fie alt job, fie freelancing.

Conferinte, sesiune de networking si Q&A impreuna cu Dareto si Crossover.

Speaker-i

1. Laura Pissea – Career Coach, owner dareto.ro
  2. Al Kamara – Founder and CEO Wave Division, Executive Coach
  3. Valentin Nedelcu - Financial and Business Coach. Founder stiintabanilor.ro
  4. Ana Maria Filip – City General Manager Crossover, crossover.world

Cu ce vei pleca de la acest eveniment?

- Scurt ghid de completare CV, Linkedin si cum sa faci networking online, de Laura Pissea, Dareto

- E-book – 12 surse de venituri suplimentare, de Valentin Nedelcu

- 1 sedinta gratuita de coaching de cariera – Laura Pissea, Dareto

- Informatii detaliate despre Crossover, lista de job-uri, criterii minime de eligibilitate, “Tips and tricks” pentru a reusi in procesul de selectie - Ana Maria Filip, CGM Crossover

- Afli cu ce beneficii vine Crossover pe piata din Romania - Ana Maria Filip, CGM

- 1 sedinta de informare aprofundata despre Crossover si procesul de selectie - Ana Maria Filip, CGM Crossover

Program eveniment

- 17.00 – 17.30 Inscriere si Welcome coffee

- 17.30 – 18.00 Despre “job search”, conferinta despre ce functioneaza bine si ce nu functioneaza intr-un proces de cautare a unui nou loc de munca – cu Laura Pissea

- 18.00 – 18.30 Puterea activitatii de networking in business si intr-un proces de “job search” – cu Al Kamara

- 18.30 – 19.00 Trecerea de la statutul de corporatist la cel de antreprenor, despre munca remote cu Valentin Nedelcu

- 19.00 – 19.30 Crossover, un nou angajator pe piata din Romania – cu Ana Maria Valceanu

- 19.30 – 20.15 Sesiune Q&A

- 20.15 – 21.00 Cina & networking

Te asteptam sa ne cunoastem:

- Joi, 15 noiembrie

- Ora 17.00,

- Diamond Club, parcul Tineretului, vis a vis de Sala Polivalenta.

TICKETS

Evenimente