Gigantii IT fac ANGAJARI. VEZI joburi la IBM, Microsoft si Dell

06.09.2012
Gigantii IT fac ANGAJARI. VEZI joburi la IBM, Microsoft si Dell

Domeniul IT este unul dintre cele mai atractive pe piata angajarilor in aceasta toamna, peste 2.200 de joburi sunt disponibile in prezent, atat pe partea de hardware, cat si pe software, consultanta sau servicii.

Cele mai multe oferte de angajare in IT sunt in Bucuresti, peste 600 de posturi in prezent, dar oportunitati pentru specialistii din domeniu sunt si in Cluj-Napoca (200), Timisoara (200), Iasi (130) sau Brasov (100).

Compania americana IBM, unul dintre cei mai mari furnizori de servicii si produse IT din lume, continua sa angajeze masiv in Romania, pentru Global Delivery Centre din Bucuresti.

Pe lista posturilor vacante in prezent se numara cele de Process Specialist, Deployment Manager, SAP Consultant, Quality Control Specialist sau SharePoint Product Specialist.

Microsoft Romania recruteaza IT-isti si ingineri software nu doar in Bucuresti, ci si in Timisoara. Printre joburile scoase la concurs: Premier Field Engineer, Platform Support Engineer, Core Support Engineer etc. Se cauta specialisti cu background tehnic si cu abilitati de limbi straine (germana, olandeza, franceza).

Si producatorul american de computere Dell, numarul trei la nivel mondial, continua recrutarile de IT-isti romani. La inceputul acestei toamne, subsidiara locala a Dell cauta specialisti in Unix, VMWare, AIX, Linux, dar si consultanti de vanzari sau vorbitori de limba germana sau portugheza.

Găsește-ți job Oportunități joburi