HR Summit Timişoara: Despre tehnologiile, metodele şi trendurile din industria resurselor umane

29.03.2016

HR Summit revine la Timişoara. Ne întoarcem în zona de Vest a ţării pe 19-20 mai 2016 cu scopul de a reuni comunitatea de Resurse Umane şi Management într-un cadru potrivit pentru knowledge sharing, networking, dar şi pentru învăţarea celor mai noi şi celor mai utile bune practici din domeniu.

Departamentul de Resurse Umane contribuie în mod substanţial la succesul unei organizaţii şi la punerea în aplicare a strategiei de dezvoltare a acesteia, motiv pentru care la  HR Summit discutăm despre tehnologiile, metodele şi trendurile din industria resurselor umane.

HR Summit este cu şi despre găsirea soluţiilor inovatoare care, odată aplicate, duc la o gestionare mai bună a capitalului uman, la crearea unui mediu de comunicare adecvat şi transparent şi, implicit, la dezvoltarea organizaţiilor din care provin participanţii.

În cadrul HR Summit Timişoara se vor pune la dispoziţia participanţilor studii de caz, exemple concrete şi soluţii practice, provenite de la speakeri cu o vastă experienţă în domeniul resurselor umane, speakeri de la cele mai mari companii din Romania care sunt buni cunoscători ale nevoilor acestei industrii.

Conferinţa de Resurse Umane HR Summit, organizată de Libero Events, are în structura sa şi zona expoziţională, componentă dedicată furnizorilor de servicii şi produse necesare desfăşurării activităţii de Resurse Umane. Acest spaţiu permite expozanţilor să intre în contact direct cu publicul ţintă, iar participanţilor le oferă ocazia să rămână conectataţi cu tehnologia HR.

Mai multe detalii despre eveniment, înscriere şi primii speakeri găsiţi pe www.timisoara.hrsummit.ro.

HR Summit este evenimentul organizat de Libero Events, agenţia de evenimente, B2B şi B2C, sub semnătura căreia au loc conferinţe şi workshop-uri: The Woman, HR Summit, TeCOMM, MarkDay, Architecture Conference&Expo, Software Architecture Day, Java Day, Agile Day, Digital Travel Forum, Cluj Sales Conference, Signal Connect, dar şi târguri: Touristica.

Evenimente