Lidl continua ofensiva de angajari. VEZI in ce ORASE

04.10.2012
Lidl continua ofensiva de angajari. VEZI in ce ORASE

Lidl este unul dintre cei mai activi 3-4 angajatori de pe piata romaneasca in 2012. Retailerul german face recrutari in noi orase si le propune specialistilor romani si o cariera internationala in sediul din Germania.

De la inceputul anului, compania a deschis peste 20 de noi magazine, cele mai recente fiind in Miercurea-Ciuc, Ploiesti si Bucuresti (zona Morarilor). Lidl a trecut de 3.000 de angajati pe piata locala si numarul acestora este in continua crestere.

Retailerul german, care a intrat in Romania in 2011, prin achizitionarea magazinelor Plus, recruteaza in momentul de fata de la directori si sefi de magazine, pana la casieri si vanzatori.

Cei care vor sa isi inceapa o cariera la Lidl ca vanzatori sau casieri se pot angaja acum in Timisoara, Cluj-Napoca, Focsani, Tulcea si Bucuresti. Lidl cauta, de asemenea, in Bucuresti agenti de cumparari, PR juniori si asistenti operationali.

Recrutarile de sefi si sefi-adjuncti de magazine vizeaza orasele Pitesti, Tulcea, Iasi, Mangalia, Focsani, Bucuresti, Timisoara. Compania cauta si sefi de vanzari pe zona de Sud-Vest - Drobeta Turnu Severin, Tg. Jiu, Resita.

VEZI LISTA completa de joburi aici. Detalii suplimentare pe site-ul companiei.

Lidl vrea sa atraga specialisti IT din Romania pentru sediul sau din Neckarsulm, Germania. Posturile scoase la concurs sunt de Consultant proiecte IT, Consultant aplicatii mobile, Consultant SAP, Dezvoltatori aplicatii mobile, SAP Junior etc.

Găsește-ți job