Microsoft demarează un program de accelerare pentru start-up-uri în septembrie

14.06.2017
Microsoft demarează un program de accelerare pentru start-up-uri în septembrie

Dacă sunteți antrepenori care ați pus bazele unor start-up-uri B2B în domeniul tehnologiei, din septembrie aveți șansa să beneficiați de expertiza Microsoft pentru a vă propulsa afacerile către un cu totul alt nivel.

Începând cu luna septembrie a acestui an, prin divizia sa Accelerator din Germania, Microsoft va lua sub umbrela sa între opt și douăsprezece astfel de afaceri, pe care va încerca să le crească prin contribuția adusă de colaboratorii gigantului american.

Microsoft promite celor care vor trece de procesul de selecție acces la rețeaua sa de clienți și parteneri, acces la diverse întâlniri cu investitori și clienți, acces la tehnologie de ultimă oră dar și la mințile din spatele acestora și acces la linii de creditare pentru start-up-uri de până la 500.000 de dolari, bani ce vor putea fi folosiți în platforma Microsoft Azure.

Programul de accelerare, cum îl numesc cei de la Microsoft, durează 4 luni, și este croit pe nevoile fiecăreia dintre afacerile participante. Este obligatoriu pentru managerii firmelor participante să petreacă două saăptămâni în timpul acestui program la Berlin, unde se află sediul Microsoft Accelerator.

Pentru mai multe detalii, puteți contacta Microsoft Accelerator accesând următorul link.

Opinia ta conteaza! Adaugă o contribuție și ajută-i pe cei ce își caută un loc de muncă

Employer branding