Multinationalele cauta vorbitori de limbi straine. Companiile au peste 200 joburi vacante

08.03.2013

Multinationalele cauta vorbitori de limbi straine la targul de joburi Foreign Language Career Fair, targ vitual de locuri de munca organizat pe site-ul de cariera hipo.ro. Companiile ofera peste 200 de joburi.

Oracle, Dell, Genpact, Bosch, HP sau Schneider sunt doar cateva dintre companiile care cauta personal in cadrul targului.

Targul de joburi se desfasoara in perioada 7 februarie - 10 martie 2013.

Locurile de munca sunt disponibile in Bucuresti, Timssoara, Iasi, Brasov, Bacau si Abrud, iar cele mai reprezentate domenii sunt Customer support/Client service, IT, Contabil-financiar.

Găsește-ți job Oportunități joburi

gossiper

15.03.2013

*tenteaza

gossiper

15.03.2013

Pe mine sincer Germania nu ma prea tenteza. Am trait vreo 4 ani si jumatate acolo, vorbesc Germana, dar am lucrat mai mereu in Olanda. In Germania si-au batut joc de mine literalmente, ziceau ca nu vorbesc Germana destul de bine! Pt. Olanda n-a fost nevoie sa invat Olandeza. In 2 saptamani am fost angajata de o banca...Vroiau doar Franceza - nivel limba materna, Engleza curent si Italiana curent....Mi-au facut teste de limba, in special vorbit si spelling, ca facultate de limbi straine am.
Singurul lucru pozitiv acolo este sistemul lor de invatamant!

Deutsch ist schwer wenn war nicht wie Mutter Sprache gelernt, aber nicht unmoeglich zu lernen! Glueck auf!

unu

14.03.2013

- Salut, daca stii germana sau engleza, la nivel mediu, este bine sa iei in consideratie urmatoarele:

1. Poti gasi un loc de munca in Germania prin ANOFM (Agentia Nationala pentru Ocuparea fortei de Munca), salariul brut este in jur de 1500 Euro, netto cam 900, in majoritatea cazurilor angajatorul asigura cazarea.
- din impozitul oprit de statul german ai asigurata o pensie mai mult decat decenta, de aceea ganditi-va bine: cati bani castigi net in RO si cat castigi in DE, de asemenea ganditi-va la fondul de pensie, nimeni nu intinereste ...
- Plus ca vei invata limba DE la perfectie, plus ca poti face o facultate acolo, plus ca daca esti istet poti face fel de fel de businessuri cu produse second hand aduse in RO, etc., ma rog, fiecare face ce poate

- Poti gasi un loc de munca in Marea Britanie, Irlanda, salariile sunt foarte bune, singurele probleme ar fi pretul alimentelor si comisionul platit firmei de intermediere, dar tot merita: salariu mult mai mare decat in RO, un fond de pensionare gras, invatarea la perfectie a limbii EN, etc.

- and ... yeah ... ah ... don't forget ... din 2014 putem lucra oriunde in Europa, nu va mai chinuiti aici pe 1500 Ron.
- o zi buna tuturor.

me too

* joburi, spell tampit.

me too

11.03.2013

asa, decii asta e un targ de joporu online? deci mai multi bani dat la hipo pt nimic. bravo, inteligent faceti bani pe noi sau cum?

hop si eu

11.03.2013

Dana , nu mai aplica nicaieri , daca te-ai pierdut pe un site atat de simplu n-are rost sa mai cauti !!!!!!!!!.... era greu sa dai un click pe tab-ul companii participante si apoi sa vezi ce job-uri are fiecare companie , GREU FRATE !

dana

10.03.2013

deci eu m-am pierdut pe siteul celor de la hipo.ro. nu inteleg, unde se desfasoare acest targ de joburi? cv-ul trebuie sa il inscriu online? e un targ doar pt vorbitori de limbi straine?